Gálázott az SZKKA az év utolsó hazai bajnokiján

hv • 2023. december 11., hétfő •
Valósággal kiütötte a Ferencváros U19-es gárdáját az SZKKA a női kézilabda NBI. B-s bajnokság 12. fordulójában. Vida Gergő tanítványai idei utolsó hazai mérkőzésükön szépen búcsúztak szurkolóiktól. Ráadásul a rivális Érd botlásának köszönhetően növelték előnyüket a feljutásért vívott harcban.

Szemet gyönyörködtető játékkal és látványos gólokkal indult a meccs –a szépszámú közönség előtt - a Haladás Sportkomplexumban szombaton este. A 4. percben már 3:0 volt az aláás, nem csoda hogy hamarosan időt is kért Illés Márton a zöld-fehérek mestere. Ám ez sem segített rajtuk, Kazai Anitáék alaposan begyújtották a rakétákat. (10. perc: 8:4, 20. perc: 11:6) nagyobb is lehetett volna az előny, de a biztos vezetés tudatában kicsit dekoncentráltabbak lettek a lányok. Sorra maradtak ki helyzetek, így nem volt a meglepetés, hogy a félidő előtt a kis Fradi felzárkózott egy gólra (14: 13). A szünetre végül három gólos SZKKA - vezetéssel vonulhattak a csapatok. (16:13)

Ami a második játékrészben történt arra nehéz szavakat találni! Csatlós kapus nagyon elkapta a fonalat, védései megalapozták a csapat feljavulását. Öt perc alatt 8 gólra duzzasztották az előnyt (36. perc: 22:14) Jött az újabb vendég időkérés, de a fővárosiakon ez sem segített. A 40. percben mát megvolt a „tíz közte” (26:16) Innen pedig már nem volt megállás. Pődör Rebekáék egyszerűen átgázoltak ellenfelükön. Valóságos gólfesztivál kerekedett a meccsből, szebbnél szebb gólokat láthatott a lelkes SZKKA-tábor. A vége 22 gólos győzelem lett. Az idei évben – zárásként - nagy idegenbeli rangadó vár a lányokra. Jövő pénteken a legfőbb rivális Érdhez látogatnak, amely amúgy nagy meglepetésre ebben a fordulóan kikapott Esztergomban, így az SZKKA előnye tovább nőtt a tabellán.
Szombathelyi KKA – Ferencvárosi TC U19 43:21.