Értékes répcelaki ezüst az utánpótlás kyokushin karate Eb-n

• 2023. június 30., péntek •
Remek szériában vannak Bogdán Olivér tanítványai, U16-os versenyzője értékes ezüstöt hozott haza a június végi, debreceni Kyokushin Karate utánpótlás Európa-bajnokságról.

19 ország 550 versenyzőjének részvételével két napon át zajlott a megmérettetés, amelyen a Répcelaki Rakurai Karate Egyesület is képviseltette magát.

A kontinensviadalokról eddig is szép emlékei voltak a klubot vezető Sihan Dr. Bogdán Olivér mesternek és tanítványainak (Seregély Gyöngyi korábban kétszer is felállhatott a dobogó legfelső fokára, aki most edzőként segítette a lányokat), a remek széria pedig ezúttal is folytatódott. Szombaton az U16-os (15 fős) mezőnyben, azon belül is az 50 kg-os kategóriában léphetett tatamira Finta Zelma, a tehetséges répcelaki versenyző pedig meg sem állt a fináléig, ahol nagy csatában maradt csak alul lengyel ellenfelétől, azaz egy rendkívül értékes ezüstéremmel zárta a versenyt litván és román versenyzőket utasítva a háta mögé.

A Rakurai második versenyzőjét, Bognár Lénát vasárnap szólították a küzdőtérre junior -60 kg versenyszámban, és ugyan az első összecsapása végén majdnem sikerült idő előtt lezárnia a küzdelmét, testen megfogott ukrán ellenfele túlélte a kritikus pillanatokat, így végül győzelmet aratva ejtette ki a Lénát a tornáról.