A Szolnokkal találkozik a bajnoki döntőben a Falco

• 2021. május 10., hétfő •
Az elődöntő negyedik mérkőzésén 98–91-re nyert a Szedeák otthonában a Falco-Vulcano Energia KC, így a szombathelyi kosárcsapat 3–1-es összesítéssel bejutott a bajnokság fináléjába, ahol a Szolnoki Olaj együttese lesz az ellenfele.

A hazai környezetben szereplő Szeged gárdája kezdte jobban a két csapat negyedik összecsapását: a Tisza-partiak megléptek 9–4-re.

SZERENCSÉRE EZT KÖVETŐEN A VASIAK REPESZTETTEK EGY 7–0-S SZAKASZT, AMIVEL ÁT IS VETTÉK A VEZETÉST.

A folytatásban azonban megint a házigazdák periódusa következett, ennek köszönhetően pedig a negyed végén ők jártak előrébb 4 ponttal: 27–23 volt az állás.

A második etap elején felváltva vezettek a csapatok, ám a negyed végén Perl vezérletével meglépett a szombathelyi gárda, így

A FÉLIDŐBEN MÁR 53–48 VOLT A FALCO JAVÁRA.

Térfélcserét követően is folytatódott a nagy üldözőverseny, de a hazaiak nem hagyták magukat lerázni. Sőt, a felvonás derekán még a vezetést is sikerült visszavenniük. A negyed végjátékában aztán megint jött a szokásosnak mondható remek szombathelyi hajrá, így 10 perccel a meccs vége előtt ismét öt pont volt a sárga-feketék előnye.

A 75–70-es Falco-vezetésről induló záróetapban ugyan a szegediek mindent megtettek a fordítás érdekében, de Váradiék minden próbálkozásukat visszaverték, és végül 98–91-re megnyerték a meccset.

EZ AZT JELENTI, HOGY A VASIAK 3–1-ES ÖSSZESÍTÉSSEL BEJUTOTTAK A BAJNOKSÁG DÖNTŐJÉBE.

A fináléban pedig a Debrecent szintén 3–1-es eredménnyel kiejtő Szolnok együttese vár Gasper Okorn tanítványaira. A pályaelőny az alapszakaszt első helyen záró Olajnál lesz.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91–98 (27–23, 121–30, 22–22, 21–23)
Szeged, vezette: Földházi, Cziffra Cs., Mészáros B.
Szedeák: Govens 14/9, Brown 16/3, Dzseletovics 20/9, Bognár K. 11/6, Dickey 14. Csere: Keller I. 10/6, Kerpel-Fronius G. 4, Kerpel-Fronius B. 2. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics
Szombathely: Váradi 21/9, Benke 12/6, Bruinsma 23/3, Barac 10/3, Keller Á. 4. Csere: Perl 21, K. Anderson 7/3, Doktor. Vezetőedző: Gasper Okorn