Megvan az első tavaszi gól: Haladás – Kecskemét 1-0 (képgalériával)

szróbert • 2014. március 14., péntek •
Az OTP Bank Liga 20. fordulójában, március 14-én, pénteken 17 órai kezdettel a 8. Szombathelyi Haladás a 10. Kecskemét-Phoenix Mecanót fogadta. Az első félidőben meddő mezőnyjáték zajlott, aztán a két hazai cserejátékos felélénkítette a játékot, sőt Gyurján belőtte a Haladás első tavaszi gólját is, s ezzel megérdemelten tartotta otthon mindhárom pontot a zöld-fehér csapat.

A mezőny sűrűségére jellemző volt a forduló előtt, hogy a Haladás ugyanúgy három pontra van a harmadik helyen álló Győrtől, mint a tizedik pozícióban tanyázó Kecskeméttől. Noha már huzamos ideje anyagi gondokról hallani a kecskemétiek háza tájáról, a lila-fehérek meglepően jól kezdték a tavaszt: 1-0-s mezőkövesdi sikerük után múlt héten odahaza 1-1-et játszottak a Diósgyőrrel. A Haladás viszont két bajnokija közül egyen döntetlent játszott – MTK (0-0) – legutóbb pedig 2-0-ra kikapott Debrecenben. A két csapat ősszel 1-1-re végzett egymással.
Artner Tamás szombathelyi vezetőedző a meccs előtt elmondta, hogy ahhoz, hogy a tabella első régiójában maradjon a csapat, szükségünk lesz a három pontra. Nem javítja esélyeinket, hogy Dvorschák, Devecseri, Mursits és Kalász továbbra is sérült.

Ilyen előjelek után mintegy 2300 néző előtt, jó feltételek mellett, kitűnő tavaszi időben kezdődött el a meccs.

Helyszíni tudósítás a Rohonci útról

Haladás - KTE 1-0

Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Fehér, P. Bosnjak – Simon Á., Iszlai (Gyurján 46’), Nagy G., Halmosi – Németh M. (Medgyes 46’), Radó (Tóth P. 90’)

Kecskemét: Poleksic – Forró, Karan, Varga R., Farkas A. – Eninful, Nagy P., Balázs Zs., Szalai D. – Ndiaye (Pavicevic 63’), Szécsi

A mérkőzés előtt a 86 esztendős korában elhunyt Varga II. Jánosra, a Haladás egykori kapusára és Szabó Imrére, a Haladás stúdió volt technikusára emlékezett a kilátogató közönség és a sportbarátok. A meccset Becséri Dániel vezette, segítői Kispál Gábor és Takács Róbert voltak.

2’ – Jól kezdtek a mieink, Németh Márió került helyzetbe, de még egy cselt csinált, a helyett volt egyből lőtt volna.
7’ – Rosszul jött ki Rózsa a kecskeméti előreívelésre és Ndiaye veszélyeztetett, a labda z oldalhálóban kötött ki.
11’ – Schimmer beadására Halmosi emelkedett a legmagasabbra, fejese azonban elhalt a lila-fehér hálóőr kezében.
20’ – Meddő mezőnyjáték zajlik, nem tudjuk megtartani a labdát, egymás hibáiból élnek a csapatok.
22’ – Radó 25 méteres szabadrúgása vágódott alig fölé.
28’ – Ezekben a percekben jobb a Hali, Nagy G. pompás cselei után hiába kezezett a kecskeméti védő, Becséri tovább engedte a játékot.
42’ – Már a sokadik szögletet végezhette el Halmosi, de hiába, ezúttal is mentett a kecskeméti védelem.
43’ – Németh M. bombázott fölé.
45’ – Vége az első félidőnek, a Haladás továbbra is góltalan tavasszal. Reméljük, hogy már csak percekig.
A szünetben cserélt a Haladás, Medgyes és Gyurján is pályára lépett, Iszlai és Németh M. maradt az öltözőben.
50’ – Kicsit lendületesebb lett a játékunk, de gólveszély továbbra sincs.
54’ – Kétszer is távolról próbálkoztak a vendégek, de a labda előbb Rózsa kezében halt el, a második pedig mellé ment.
55’ – Vezetünk!!! Óriási kecskeméti hiba után Radó szerezte meg a labdát, majd Gyurjánhoz passzolt, aki a felső sarokba bombázott, 1-0. Jól cserélt Artner Tamás!
65’ – Halmosi végezhetett el szabadrúgást, de a játékszer kipattant a sorfalról.
67’ – Medgyes növelhette volna az előnyt, de elhibázta a kapáslövést.
70’ – Továbbra is nyomás alatt tartja a Haladás a vendégek kapuját, Radó két alkalommal is szabadrúgást végezhetett el, de a beadásairól sajnos lekéstek a magas, jól fejelő játékosaink.
80’ – Meddő mezőnyjáték zajlik, de inkább a hazaiak veszélyesebbek.
88’ – Majdnem kiegyenlített a Kecskemét, Rózsa parádésat védett.
90’ + 2’ – Vége a meccsnek, megérdemelten győzött a Haladás.

Artner Tamás: Noha az első perctől kezdve támadólag léptünk fel, de nagyon nehéz volt a jól szervezett Kecskemét ellen játszani. Gyurján szép gólja, majd Rózsa kapusparádéja megérdemeltté tette győzelmünket.
Visinka Ede: Megérdemelten nyert a Haladás, mert jobban akarta a győzelmet. A gól után nem tudtunk felállni, volt ugyan egy nagy helyzetünk, de Rózsa parádésan hárított.