Fölényes hazai győzelem: Haladás VSE – Szentendrei NKE 35-27

szróbert • 2014. március 17., hétfő •
A szombathelyi vezetőedző, Bölöni Roland nehéz mérkőzésre számított, miután sérülés miatt két meghatározó játékost is nélkülözte a hazai csapat. A dobogós pozíció megtartása érdekében azonban egyértelmű cél volt a hazai győzelem. A sikerért mindent meg is tettek a lányok és a meccs végén megérdemelt és fölényes hazai győzelemnek örülhetett a Haladás VSE és a kilátogató publikum.

A frisss.hu helyszíni tudósítása a Haladás VSE NB I/B-s kézilabda mérkőzéséről.
Haladás VSE – Szentendrei NKE (17-13) 35-27

Az ellenfél a forduló előtt a tabella 8. helyén állt, a mieink pedig a 3. pozíciót foglalták el. A Haladás VSE női kézilabda csapata jól kezdte a mérkőzést, hiszen az 5. perc végén 3-1-re vezettünk.
A 10. percben aztán sajnálatos fordulat történt, megtorpantunk, feljött a Szentendre, s előbb kiegyenlített, majd a vezetést is megszerezte a vendégcsapat. Bölöni Roland ekkor kért időt először, 4-6 volt az állás.
A 15. percre megint fordult a kocka, kiegyenlítettünk, 7-7 volt az eredmény.
A 20. percben aztán kiállították Mayert, s megint a szentendreiek vezettek, 10-11 állt az eredményjelzőn.
Aztán beleerősítettek a mieink, a 25. percben 13-11-re vezettünk.
A félidő utolsó perceiben Pukler, Becséri és Szendrei jeleskedett, aminek következtében tovább nőtt a fölényünk, a szünetben 17-13 volt az állás a Haladás javára.

A félidőben hétméterest dobó verseny szórakoztatta a közönséget.

A második félidő első perceiben kiegyenlített játék zajlott, a 35. percben 21-17 volt az állás.
A következő 5 percben tovább nőtt az előnyünk, a 40. percben 23-18 volt ide.
A 45. percben még kettővel növeltük a fölényünket, 27-20.
Mikor már teljesen szétestek a szentendreiek, Becséri kiállítása jól jött nekik, ebben a periódusban nem gyarapodott a gólelőny, sőt az 50. percben 29-23 állt az eredményjelzőn.
Az 55. percre megnyugodott mindkét csapat, maradt a 6 gólos előny, 33-25.
A meccs utolsó 5 percében szinte valamennyi cseréjét pályára küldte Bölöni Roland, 35-27 lett a végeredmény!

A meccs végén Bölöni Roland nyilatkozott a frisss.hu-nak.
Azt hiszem, hogy ezúttal is mindent megtettek a lányok, nehezen indult számunkra a mérkőzés, de aztán minden úgy alakult, ahogy szerettük volna. Kifejezetten elégedett voltam Tömő, Bolfán, Pukler, Debreczeni, Szendrei és Becséri játékával.

A következő hétvégén Marcaliban lépnek pályára a zöld-fehér lányok.