Döntőben a Falco

• 2012. május 13., vasárnap •
A Falco legyőzte a hazai pályán nagyot küzdő, de nem túl jó napot kifogó Körmendet a férfi kosárlabda NB I elődöntős párharcának vasárnapi, negyedik mérkőzésén, így 3-1-es összesítéssel bejutott a fináléba, ahol a címvédő Szolnok lesz az ellenfele.

Elődöntő, 4. mérkőzés:

Fortress-Lami Véd Körmend - Falco-Szova KC Szombathely 60-63 (13-7, 14-22, 19-12, 14-22)

Körmend: Ruják 2, Ferencz 15/9, Németh I. 6, Bell 18, Townes 11. Cs: Cseh 2, Fodor G. 5/3, Mladenovics, Eilingsfeld 1. Edző: Zoran Martic

Falco :Kálmán 11/3, Simon L. 9/9, Timberlake 18/3, Szabó Zs. 6, Pantelics 12. Cs: Harazin 2, Will 5/3, Szanati. Edző: Bencze Tamás

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Szombathely javára.

Zoran Martic: – Büszke vagyok a csapatomra, mert nagyon jó meccset játszottunk. Nem tudtunk most nyerni, de egy ilyen hangulatú mérkőzésen szégyennek tartom, hogy egyetlen ember akarja eldönteni, hogyan végződjön a magyar bajnokság…

Bencze Tamás: – Nem tudom elmondani, hogy mit érzek ebben a pillanatban, mert most arra gondolok, aki miatt elkezdtem a kosárlabdával foglalkozni, néhai édesapámra. Jól felkészültünk a meccsre, erősek voltunk mentálisan, és próbáltuk javítani korábbi hibáinkon. Csapatként működtünk, ennek köszönhetően nyertünk.

A döntő első meccsét pénteken rendezik az alapszakaszgyőztes Szombathely otthonában, az Aréna Savariában 18 órától. A Szolnok elleni párharc három győzelemig tart majd.