Vereség az Aréna Savariában: Falco KC - Telenet BC Oostende 64-86

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2015. december 02., szerda •
Átruccantunk a Rohonci útról, és azt szerettük volna látni, hogy a sárga-feketék megnyerjék utolsó FIBA-kupa meccsüket. Sajnos nem sikerült, a vendégek más játékerőt képviseltek szerda este és simán nyerték a meccset, ezzel együtt a Falco emelt fővel búcsúzott a FIBA-kupától.

Falco KC Szombathely – Telenet BC Oostende 64-86 (17-19, 12-23, 21-26,14-18)
FIBA Europe Cup, C-csoport, 6. forduló
Aréna Savaria

Falco: Rundles – Váradi – Csomagics – Bognár – Wright

Csereként Bazsó, Simon, Butorac, Dobos, Hallik, Hódi és Kovács B. jutott szóhoz.

Oostende: Djordjevics – Gipson – Gillet – Katics – Boukichou

A negyedik negyedben is az Oostende szerezte az első pontokat, s így már 20 közötte, 50-70. Sajnos állandósult a 20 pont körüli hátrány, egyik sárga-fekete játékos sem nyújt átlag feletti teljesítményt, 57-78. Wright azért megmutatja, hogyan kell zsákolni, de ez is kevés ma, 59-81. Az utolsó 3 perrcben még megpróbált zárkózni a Falco, de ma nem jött be szinte semmi. A meccs legeredményesebb pontszerzője a 19 pontos Wright lett.

A harmadik negyedet Hallik büntetője és Wright kosara nyitotta, 32-42. Aztán megint nagyot rohant az Oostende, 4-12-vel már 36-54, Kálmán László időkéréssel próbálja félbeszakítani a vendégek jó sorozatát. Sokat cserél a Falco, de katicot nem tudja kikapcsolni a játékból, már 15 pontnál jár a center. Megint nagy a különbség, 50-68. Wright 12 pontos.

A második negyedben ellépett az Oostende, 19-33 is volt már, Kálmán László ekkor időt is kért. Sajnos nem csökken a hátrány, nem igazán találta a Falco ezekben a percekben a ritmust, kevés pontot szerzett a sárga-fekete csapat. Jobbak a vendégek, 25-39-nél azonban ők is időt kértek. A félidő utolsó pillanataiban az ellenfél edzője ellen technikai hibát ítéltek a játékvezetők. Nagy fölénnyel nyerték ezt a negyedet a vendégek, legjobbjuk, Katic 8 pontos. 29-42.

Az első negyedben nagyon jól kezdett a FAlco, 12-4 is volt ide, aztán feljött az Oostende, és szoros lett a csata, 17-19 oda az első 10 perc végén. Rundles 5 pontig jutott.

Nem sok az esély, de a remény hal meg utoljára!

20.30 - Jó estétés sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.