Újabb riói siker: Imre Géza olimpiai ezüstérmes!

Szita Róbert - Fotó: MTI • 2016. augusztus 09., kedd •
A riói olimpia férfi párbajtőr döntőjében már 14-9-re is vezetett a magyar sportoló, a végén mégis a dél-koreai örülhetett. Ez a magyar csapat első ezüstérme.

Előzmények: Imre Géza 15:13-ra legyőzte francia ellenfelét a férfi párbajtőr kedd esti elődöntőjében, és ezzel bejutott a  késő esti fináléba. A világranglista éllovasa, Gauthier Grumier ellen szinte végig vezetett a magyar csapat korelnöke, 0-0 után csak egyszer, 9-9-nél volt egyenlő az állás.
A másik ágon a dél-koreai Park Szang Jung a svájci Benjamin Steffen ellen vívta ki a fináléba kerülést.

A döntő
Érdekesség, hogy a 41 éves Imre Géza már olimpiai érmes volt, amikor a dél-koreai még csak járni tanult, ő ugyanis mindössze 21 esztendős.
22 óra 45 perckor kezdődött el a finálé és az első két találat a magyar világbajnoké lett, majd szépített Park, majd az együttesekkel fej-fej mellett haladtak, 4-3, majd 5-4, aztán 6-5-nél mesteri találatot vitt be a magyar párbajtőröző, így 7-5 lett.
Az első 3 perc végén 8-6 volt az állás, itt az első szünet!
A második harmadban a dél-koreai kezdett jobban, és hamar kiegyenlített, 9-9. Ezután Géza vitt be sorozatban négy szép találatot, így a második harmad végén 13-9 lett az eredmény.
Szünet után, a harmadik harmad elején Park, majd Imre Géza is betalált, 14-10-nél Park szépített, 14-11, majd 14-12 és 14-13, sőt 14-14 is lett. és nem hiszik el, de az utolsó, sorozatban ötödik találat is a dél-koreaié lett, övé az arany, Imre Gézáé az ezüst!