SZKKA: továbbra is hibátlan a mérleg

hv • 2023. november 13., hétfő •
Idei tizedik bajnokiján 10. győzelmét aratta az SZKKA. A női kézilabda NB I./B listavezetője az egri Eszterházy SC ellen pillanatnyi kétséget sem hagyott afelől, hogy melyik a jobb csapat.

Szépszámú közönség láthatta szombaton este a Haladás Sportkomplexumban, ahogyan a kezdő sípszó után percek alatt tett szert jelentős előnyre Vida Gergő gárdája.

A 6. percben már négy góllal vezettek a lányok, köszönhetően a kiváló védekezésnek, valamint a remek támadásvezetésnek.

Bár az egriek mestere, Farkas József időt kért, ez nem sokat segített a Heves vármegyeieken. Alig telt el húsz perc, és már meg is volt a tízgólos fór. A szünetre pedig 23:11-es állással vonulhattak a csapatok.

A második játékrész tehát már úgy indult, hogy a győzelem a „zsákban van”, s ez kissé meg is látszott Pődör Rebekáék játékán. Miután azonban – s ezért dicséret illeti őket - az Eszterházy SC csapatának volt tartása, a kissé kényelmesebbé váló SZKKA játékát kihasználva folyamatosan egyre közelebb zárkózott. (53. perc: 33:28)

Vida mester nem is hagyta annyiban, és időt kért.

Úgy tűnik, hogy használt a fejmosás, mert az SZKKA visszavette a kezdeményezést, ritmust váltott, ezzel pedig már nem tudtak az egriek mit kezdeni, aminek a révén a végére 8 gólos lett a különbség. A két pont sorsa egy percig sem forgott veszélyben, ám tanulság a jövőre, hogy a meccs 60 percig tart. A lényeg, hogy az SZKKA továbbra is százszázalékos, és vezeti a bajnokságot.