Remek mérkőzésen lett meg a 20. győzelem

hv • 2024. március 11., hétfő •
Remek mérkőzésen, az előzetesen vártnál kicsit fordulatosabb csatában szerezte meg 20. bajnoki győzelmét az SZKKA női kézilabdacsapata.

A meccs előtt Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezetője köszöntötte a Savaria Cipőgyár legendás női NB I-es kézilabdázó hölgyeit. A szurkolók is kitettek magukért, ők a két pályára lépő csapat tagjait köszöntötték egy szál virággal nőnap alkalmából.  A telt házas összecsapást némi meglepetésre a vendég Tempo kezdte jobban. 0:3-as állásnál a negyedik percben Szmolek Apollónia volt először eredményes a szombathelyi gárdából. Vida Gergő lányai magukhoz tértek, villámgyors gólokkal a kilencedik percre kiegyenlítettek, sőt fordítottak (6:5).

Ám elhúzni nem tudtak, a szívósan játszó vendéggel tartani tudták a lépést. Fej-fej mellett haladtak a mérkőző felek, főként a hazaiak rengeteg eladott labdájának következtében. Az esélytelenek nyugalmával játszó Tempo ismét előnybe került (12. perc: 6:7). Vida Gergő ki is kérte első idejét, ami hatásosnak bizonyult, gyorsan visszavették a vezetést, és a szünetre kétgólos előnnyel mehettek az öltözőbe. (17:15)

Fordulatokban nem volt hiány a második játékrészben sem. Előbb ismét egyenlített a Tempo, de hamarosan Pődör Rebeka megvillant, és visszavették a lányok a vezetést (35. perc: 19:18). Ám miután pár perc múlva Pődör Rebeka piros lapot kapott, igencsak paprikás lett a hangulat a csarnokban. Vida Gergő tanítványai csapatkapitányuk elveszítése után alaposan felszívták magukat. A mérkőzésen az összesen 18 védést bemutató Christe Dalma remek védései után zsinórban ötször betaláltak (46. perc: 25:20), innen már nem volt kérdéses, hogy ki nyeri a meccset. A hajrában még tovább növelték a különbséget, és végül újabb magabiztos, kilencgólos sikerrel szerezték meg  szezonbeli, huszadik győzelmüket.