Női kézilabda: tornagyőzelem szombathelyi módra

SzR-szombathelyikezilabda.hu • 2015. augusztus 23., vasárnap •
Nagyatádon NBI/B-s csapatok ellen játszott szombaton három mérkőzést a Szombathelyi KKA felnőtt csapata. A vasiak sorrendben a Nagyatád, Szentendre és Szekszárd csapatát is legyőzték, s ezzel megnyerték a felkészülési tornát.

Noha hiányzott még a sérüléséből lábadozó Szecsődi Vivien és Jámbor Réka, Mórocz Alexandra pedig belázasodott, a szombathelyiek mégis győzedelmeskedtek.
Akármilyen felkészülési tornáról is beszélünk, a Szekszárd elleni mérkőzéseknek mindig van egy különleges varázsa. Nem volt ez most sem másként, viszont az előző két mérkőzésből kiindulva, joggal bízhattunk abban, hogy csapatunk legyőzheti a tavalyi NBI/B ezüstérmes csapatot. A mérkőzés paprikás hangulatú volt, egyrészt a két játékvezető miatt, akik mindkét edzőnél „kihúzták a gyufát”, másrészt pedig Tabajdi Ferenc és Bölöni Roland is kapott két percet. Ami viszont szívmelengető, hogy a szombathelyi csapat kivételes csapategységről tett tanúbizonyságot, amihez ellentmondást nem tűrő játék párosult. Magabiztos győzelmekkel nagyot lépett előre a csapat a felkészülésben.

A torna gólkirálynője: Császár Zsófia és Ghetu Andrea (SZKKA), Nagy Renáta (RKC) 23-23 góllal.

I.RKC Kupa felnőtt felkészülési torna, Döntő, Nagyatád:
Szekszárdi FGKC - SZOMBATHELYI KKA  23 : 37

Játékvezetők: Akácsos, Nagyvizeli
Szekszárdi FGKC: Schell Gabriella – László Kinga 1, Reisch Gabriella 5, Lengyelfalusy Vivien 1, Nagy Szilvia 1, Vasas Edina 3, Fauszt Éva 9/5. Csere: Tancz Kinga (kapus) - Kónya Dóra, Major Lili, Horváth Szimonetta 1, Csajkó Eliza 1, Tóth Barbara 1, Gulya Krisztina. Edző: Tabajdi Ferenc

Szombathelyi KKA: Szovák Viktória – Mayer Maja 8/2, Ghetu Andrea 7/4, Pukler Glória 5, Szendrei Barbara 1, Császár Zsófia 6, Gaylhoffer Ildikó 3. Cserék: Jurik Petra, Tömő Alexandra (kapusok) - Debreczeni Luca 3, Győrffy Réka 2, Csépke Dominika 1, Cser Dóra, Gerencsér Zsófia 1. Edző: Bölöni Roland
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/6.
Kiállítások: 8 perc., ill 12 perc.

----------
Győztes mérkőzés után, egy mérkőzés szünetet követőena szombathelyi lányok ismét mérkőzést játszottak, ezúttal a Szentendrei NKE ellen. Az esélyeknek megfelelően dőlt el a mérkőzés, jó iramban kézilabdáztak a lányok, minden csapatrészben felülmúlták ellenfelüket. Bölöni Roland igyekezett lehetőséget biztosítani a fiatal játékosoknak, kiknek pályára lépésével sem csökkent a különbség. Megérdemelt győzelmet aratott a vasi csapat, s ezzel bejutott a délutáni fináléba.

I.RKC Kupa felnőtt felkészülési torna, Nagyatád:
SZOMBATHELYI KKA – Szentendrei NKE  34 : 20

Játékvezetők: Akácsos, Markhard
Szombathelyi KKA: Szovák Viktória –Mayer Maja 7/2, Ghetu Andrea 6/1, Pukler Glória 4/1, Szendrei Barbara 3, Császár Zsófia 8, Gaylhoffer Ildikó 1. Cserék: Jurik Petra, Tömő Alexandra (kapusok) - Debreczeni Luca 1/1, Győrffy Réka 3, Csépke Dominika 1, Cser Dóra, Gerencsér Zsófia. Edző: Bölöni Roland
Szentendrei NKE: Rácz Valentina –Vígh Viktória 4/1, Csiki Renáta 4/1, Palkó Bettina 4, Virágh Noémi 2, Frigyesi Réka 3/1, Friebesz Fanni 2. Cserék: Berkesi Dóra (kapus) - Szűcs Fanni 1, Tóth Szabina, Lovász Brigitta. Edző: Gróz János
Hétméteresek: 8/5, ill. 6/3.
Kiállítások: 10 perc., ill 6 perc.
Bölöni Roland: Védekezésben tudtunk előrelépni az előző mérkőzéshez képest, és a támadójátékunk ismét eredményes volt.
-----------------
1. mérkőzés
Hihetetlen tempóban kezdte a szombathelyi csapat a mérkőzést, mely ötletes és robbanékony támadójátékot bemutatva már az elején sikerült elmenni több góllal (8:3). Bár a védekezés nem volt annyira feszes, a hazai csapat ennek ellenére is csak kétgólos különbségre tudott felzárkózni (15:13), s a félidő hátralévő részében is az történt a pályán, amit mi szerettünk volna (21:16).
A folytatásban javult a védekezés az első félideihez képest, viszont a támadójáték ekkor is hatékony és eredményes volt, többen játszottak jól. Csapatként tudtak végig kézilabdázni a szombathelyiek, s így folyamatosan nőtt a két csapat között a különbség, a győzelem egy percig sem forgott veszélyben.

SZOMBATHELYI KKA – RKC Nagyatád  38 : 26

Játékvezetők: Markhard, Nagyvizeli
Szombathelyi KKA: Tömő Alexandra –Mayer Maja 3, Ghetu Andrea 10/2, Debreczeni Luca 1, Szendrei Barbara 6, Császár Zsófia 7, Gaylhoffer Ildikó 3. Cserék: Jurik Petra, Szovák Viktória (kapusok) - Pukler Glória 7/1, Győrffy Réka 1, Csépke Dominika, Cser Dóra, Gerencsér Zsófia. Edző: Bölöni Roland
RKC Nagyatád: Kovács Fanny - Szabó Eszter, Wahid Mirjam 2, Schmidt Nikolett 11/4, Nagy Renáta 7/2, Tóth Tímea 2, Gavallér Fanni 2. Cserék: Kovács Eszter (kapus) – Ángyán Blanka, Göncz Erika, Karsai Anna 1, Antal Anett 1. Edző: Nyúlné Börzsöny Erika
Hétméteresek: 6/3, ill. 7/6.
Kiállítások: 6 perc., ill - perc.
Bölöni Roland: Az első félidei védekezésünkbe csúszott többször hiba, de ezek mellett jól kézilabdáztunk.