Női kézilabda: kiütéses győzelem Komáromban

SzR-szombathelyikezilabdaklub.hu • 2015. szeptember 21., hétfő •
Tipikus első mérkőzés volt, mindenki hozzá tudott tenni a találkozóhoz - ezt nyilatkozta Bölöni Roland, a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia felnőtt csapatának vezetőedzője, aki azt is elmondta, hogy végig nagy fölényben játszva, 39-15-re győztek a szombathelyiek Komáromban.

Erőtől duzzadó lendülettel kezdték a lszombathelyi lányok a mérkőzést, Tömő Alexandra hetest védett, onnantól kezdve pedig csak egy gólt kapott a vasi csapat az első tíz percben, míg sorra lőtte – többnyire lerohanásból – a gólokat (1:8). Kicsit sem lassított Bölöni Roland csapata, sok futásos játékkal növelte tovább a különbséget úgy, hogy szinte végig koncentráltan kézilabdázott, s a szünetig tizenöt gólos előny sikerült kiharcolni (6:21).

A folytatásban mindenki játéklehetőséget kapott, tovább nőtt a különbség, annak ellenére aratott fölényes győzelmet a szombathelyi csapat, hogy nem diktált olyan tempót, mint az első félidőben.

NB II, észak-nyugati csoport:

Komárom – Szombathelyi KKA  15  : 39

Szombathelyi KKA: Tömő Alexandra – Mayer Maja 12/6, Pukler Glória 6, Császár Zsófia 2, Ghetu Andrea 3, Szendrei Barbara 5, Gaylhoffer Ildikó 4. Cserék: Jurik Petra (kapus), Mórocz Alexandra 1, Debreczeni Luca, Jámbor Réka 1, Szecsődi Vivien 1, Győrffy Réka 4, Gerencsér Zsófia, Cser Dóra, Csépke Dominika. Edző: Bölöni Roland

Hétméteresek: 2/1 ill. 7/6.