Kiütötte az osztrák bajnokot az SZKKA

• 2023. július 26., szerda •
Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az NB I/B.-s Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia együttese, amely 10 góllal verte a nyolcszoros BL-győztes osztrák bajnoki címvédő Hypo gárdáját.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Hypo Niederösterreich 37-27 (19-15). Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 350 néző, felkészülési kézilabda-mérkőzés.

SZKKA: Christe – Balogh 4, Pődör B. 5, Pődör R. 6, Szmolek 3, Kulcsár 2, Varga N. 6. Csere: Csatlós – Kazai 2, Szeberényi, Pálffy 4, Wutschi 2, Böhm, Biró 2, Gönczöl 1, Horváth A. Edző: Vida Gergő.

Már-már a bajnokik hangulatát idézte az SZKKA első edzőmeccse. A szurkolókon ezúttal sem múlt semmi, akik szemmel láthatóan és jól hallhatóan ki voltak éhezve a sporteseményre, csaknem megtöltötték a Haladás Sportkomplexumot. A találkozót a nyolcszoros BL-győztes osztrák Hypo kezdte jobban, ám Pődör Rebeka révén hamar egyenlített kéz ízben is a házigazda, Balogh Petra találatával pedig már a szombathelyieknél volt az előny.

Ahhoz képest, hogy felkészülése elején jár még csak az NB I/B-ben bajnoki címre törő SZKKA, remek iramban, nagy tempóban játszott. Vida Gergő a tavalyi szezont végigbrusztolókat küldte pályára kezdőként, majd idővel forgatni kezdte csapatát, amely egyre jobban elkapta a fonalat. Az első félidő nagy része kiegyenlített erők küzdelmét hozta, gólra gól volt a válasz, ám jórészt a hazaiak tündököltek az üldözött szerepében. Az utolsó percekre kissé szétesett a Hypo játéka, amit az SZKKA remekül kihasznált és négy góllal lépett el (19-15), amit a nagyszünetig meg is őrzött.

A Wutschi Verona, Kazai Anita, Pődör Rebeka, Szmolek Apollónia, Pődör Blanka, Varga Nikolett összeállítású hazai csapat folytatta szünet után a meccset, immár Csatlós Csengével a kapuban. Kazai gyors gólja nyitotta a második félidőt. Továbbra is lendületben maradt a házigazda, amely pár perc leforgása alatt hat találattal húzott el. Kovács Ferenc időt kért, majd annak rendje és módja szerint alaposan leteremtette a Hypot a sok figyelmetlenség és fegyelmezetlenség miatt.

Az energikusan és pontosan játszó házigazda játéka nagyon nem ízlett az osztrákoknak, pláne a kapusuknak. A 43. percben nagy üdvrivalgás fogadta a hétméterest hárító Csatlós védését, aki remekül szállt be a meccsbe, majd a következő támadást is góllal tudta lezárni az SZKKA, ezzel már 28-21 állt a táblán. A félidő derekán Csatlós szinte átjátszhatatlan volt, Pálffy okos ejtésével pedig már nyolccal járt előrébb a hazai gárda (30-22). Pődör Rebeka lecserélését követően a rendkívül harcosan játszó Kulcsár Dorottya igazi vezérré lépett elő csapatában. Balogh Petrát kétszer is ajtó-ablak ziccerbe hozta, és a szélső nem is hibázott. Sok labdát lefülelt az SZKKA hátul, gyorsindításai ellen pedig nem volt ellenszere a Hyponak. A vége 37-27 lett, remekül kezdte edzőmeccsei sorát a szombathelyi alakulat.

Forrás: vaol.hu