Kikaptunk Szlovákiától

SzR-hunvolley.hu - Fotó: Hornyák Emőke • 2016. augusztus 21., vasárnap •
Tegnap este történt a női röplabda Savaria Kupán. Az Aréna Savariában lestük meg Dobi Edináékat.

A második napon az idei Európa Liga-döntős Szlovákiával mérkőzött meg a magyar válogatott, s szenvedett vereséget.

Savaria Kupa, 2. nap
MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 0:3 (–20, –7, –23)
Szombathely, 200 néző. V: Éva, Szabó P.
Magyarország: Kötél Zs. 1, Pintér 6, Dobi 6, Horváth D. 11, Liliom 5, Villám 3. Csere: Dékány (liberó), Bleicher, Takács D. 1, Nagy E. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

Szlovákia: Drobnáková 11, Pencová 15, Koseková 3, Salanciová 15, Hroceková 7, Kubová 9. Csere: Valachová (liberó), Crkonová, Palgutová. Szövetségi kapitány: Marek Rojko.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:8, 8:15, 13:17, 13:19, 18:19, 19:24. II. játszma: 1:11, 3:13, 4:16, 7:23. III. játszma: 4:0, 6:6, 8:7, 11:8, 12:14, 16:15, 21:19, 23:23.

A Magyar Röplabda Szövetség honlapjának beszámolója szerint Dékány Bernadett kezdett liberóként és Pintér Andrea, valamint Villám Lilla is a kezdőcsapatban kapott helyet. Az összeszokatlanság némileg rányomta a bélyegét a meccs elejére, s bizony az idén Európa Liga-döntőt játszó szlovákok ki is használták a miei6nk kezdeti megingásait. Héttel is vezettek már a játszma közepén, amikor a mieink megkezdték a felzárkózást. Sikerült is feljönni egy pontra, ám a végjáték így is az övék (20:25) lett.

A második szett eleje azonban igazi rémálomra hasonlított: 11:1 után sikerült megszereznie a második pontjukat a mieinknek. Egyszerűen semmi nem akart összejönni: a mieink ütései rendre lepattantak a szlovák blokkról, amikor meg végre átment a labda, akkor vagy mezőnyben szedték össze, vagy out lett. A szett közepén aztán Bleicher Rékát és Takács Dorotit harcba küldte Jan De Brandt, de ez sem változtatott a játék képén. Ekkor már nagyon megnyitották a mieinket a szlovákok, akik tetszés szerint érték el pontjaikat (7:25).

Amilyen rosszul kezdődött a második játszma, majdnem olyan jól a harmadik: 4:0-ra elhúztak a mieink, igaz, ezt követően gyorsan egyenlítettek a szlovákok, de a mieink Horváth Dóra és Liliom Rita vezérletével nagyon harcosan játszottak, és végig partiban voltak az ellenféllel. Sajnos 23:23 után így is a szlovákoknak volt meccslabdája, amit ki is használtak (23:25).

Jan De Brandt szövetségi kapitány a meccs után elmondta: az első és a harmadik szettel elégedett vagyok, színvonalas játék volt. A második szettben nagyon jól nyitottak a szlovákok, nekünk viszont rengeteg problémánk volt. Sajnálom a harmadik szettet, mert úgy érzem, hogy jobban játszottunk, de el kell ismerni, hogy Szlovákia a torna legjobb csapata.

A másik szombati mérkőzésen:
Franciaország–Ausztria 3:0 (17, 16, 17)

A csoport állása: 1. Szlovákia 6 pont (6:0), 2. Franciaország 3 (3:3), 3. Magyarország 3 (3:4), 4. Ausztria 0 (1:6). Folytatás vasárnap 18 óra 30 perckor a franciák ellen.