Félezren látták az SZKKA újabb győzelmét

hv • 2024. január 14., vasárnap •
Telt ház, ötszáz néző előtt játszotta idei első bajnoki mérkőzését az SZKKA. Ahogyan az előző 13 fordulóban, most is remekeltek a lányok, magabiztos játékkal, 12 góllal múlták felül ellenfelüket.

A szurkolók igencsak kiéheztek már egy jó kis kézilabda-mérkőzésre. Zsúfolt lelátók fogadták a csapatokat a Haladás Sportkomplexumban. A 2024-es év első, hazai bajnokiján a Kispest NKK együttesét látták vendégül Vida Gergőék. Nemes gesztusként

az SZKKA ezen a találkozón látta vendégül a Vas Vármegyei Gyermekvédelmi Központ és Általános Iskola gyerekeit is.

Volt is mit nézni, hiszen Pődör Rebekáék esélyeshez méltó módon kezdtek. Alig múlt el öt perc az összecsapásból, és már 6:2–t mutatott az eredményjelző. Béki Nagy Bertalan, a vendégek mestere időt is kért, de ez sem segített a kispestieken. A szombathelyi lányok érezhetően mielőbb dűlőre szerették volna vinni az összecsapást. A lelkes publikum  jó védekezést, szép védéseket és látványos támadójátékot láthatott. Az első negyedóra végén már 12:4 volt az állás. Ismét jött egy kispesti időkérés, de ezután sem változott a játék képe.

A kispesti lányok nem bírtak a villámgyors ellentámadásokkal, nem csoda, hogy a 20. percre meglett a „tíz közte” (16:6).

Feltűnő volt, hogy remek volt a helyzetek kihasználása. A szünetben 24:10-et jelzett a tábla.

A szünetben - immár hagyományosan - Hende Csaba, a klub tiszteletbeli elnöke és Pődör Zoltán egyesületi elnök köszöntötte a hónap legjobb utánpótláskorú játékosait.

A pauza után, a második játékrészben sem lassítottak Kazai Anitáék, bár a meccs  már eldőlt, de a lányok továbbra is futószalagon termelték a gólokat (30. perc: 24:9). Az utolsó 15 perc már a formalitás jegyében zajlott. A magabiztos vezetés tudatában Vida mester az ifjúsági korú fiatalokat is bevethette.  A végjátékra  a nagy előny birtokában ugyan kicsit kiengedett az SZKKA, de így is

12 góllal, 41:29-re nyerte meg a bajnoki mérkőzést.

Ezzel pedig megszerezték 14. bajnoki győzelmünket a szezonban. Veretlenül, sőt pontveszteség nélkül állnak a tabella élén. A jövő hétvégén idegenben lépnek pályára, Orosházán az 5. helyen álló alföldiek ellen jöhet a folytatás.