Egyenlített a Szeged

• 2021. május 04., kedd •
Óriási küzdelemben 96–92-re megnyerte a Szedeák a Falco elleni bajnoki elődöntő második mérkőzését. A három győzelemig tartó párharc így 1–1-re áll.

Ugyan a mérkőzés első két találatát Keller Ákos érte el, ám a folytatásban elkapták a ritmust a hazaiak, és Dzseletovics vezérletével sikerült fordítaniuk: a 4. percben 10–6-os szegedi vezetés állt a táblán. Ezt követően hol az egyik, hol pedig a másik gárda járt előrébb pár apró ponttal.

AZ ELSŐ NEGYED VÉGÉN ÉPPEN A SZOMBATHELYIEKNÉL VOLT AZ ELŐNY: 27–25 VOLT A FALCO JAVÁRA.

A második etap viszont a Tisza-partiak kívánsága szerint indult, ugyanis Govens és Dickey kosaraira alapozva magukhoz ragadták az irányítást, és a 16. percben már hat ponttal voltak beljebb: 39–33 volt az állás. Szerencsére a félidő végjátékában fordult a kocka, és Váradiék repesztettek egy 9–1-es szakaszt, amivel át is vették a vezetést. A nagyszünet előtti utolsó két pontot azonban Dzseletovics dobta büntetőkből, ezeknek köszönhetően

47–46-OS ÁLLÁSNÁL VONULTAK PIHENŐRE A KÜZDŐ FELEK.

A harmadik felvonásban állandósult a vendéglátók vezetése: rendre 5-6 egységnyivel tartottak előbbre Szrecsko Szekulovics tanítványai. A negyed utolsó találata viszont Perl Zoltán nevéhez fűződött, így „csak”

69–65-RE MENTEK A TISZA-PARTIAK AZ UTOLSÓ 10 PERC ELŐTT.

A záróetap óriási izgalmakat tartogatott. A Falco végig ott loholt a hazaiak nyakában. Sőt, a 36. percben egy rövid időre még a vezetést is átvették a sárga-feketék. A derbi hajrája azonban a vendéglátók szája íze szerint alakult, ennek köszönhetően pedig

A SZEDEÁK 96–92-RE MEGNYERTE A MÉRKŐZÉST.

Négypontos sikerével a Szeged egyenlített,

A HÁROM GYŐZELEMIG TARTÓ PÁRHARC 1–1-RE ÁLL.

Naturtex–SZTE-Szedeák-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96–92 (25–27, 22–19, 22–19, 27–27)
Szeged, vezette: Benczur, Papp P., Goda

Szeged: Govens 31/9, Brown 23/6, Dzseletovics 17/6, Bognár 7, Dickey 13. Csere: Keller I. 5/3, Kerpel-Fronius G., Kerpel-Fronius B. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Szombathely: K. Anderson 10/6, Váradi 13/3, Benke 15, Bruinsma 16, Keller 14/6. Csere: Perl 15/3, Barac 9, Doktor. Vezetőedző: Gasper Okorn

Fotó: Unger Tamás / Vas Népe