Egy híján félszáz gólt dobott az SZKKA

hv • 2023. február 06., hétfő •
Kézilabda-bemutatót tartott az SZKKA női csapata a kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban. Az NB I/B sereghajtója ellen kiütéses, 25 gólos különbségű győzelmet arattak Pődör Zoltán lányai. Mindezt úgy, hogy sok, a bajnokságban eddig kevesebbet játszó fiatal játékost vethetett be a mester.

Ahogyan azt a mérkőzés előtt ígérték, nem vették félvállról a Kecskeméti NKSE elleni mérkőzést a szombathelyiek. Az első perctől nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, aminek eredményeként a 6. percben már három gólos előnyre tettek szert. (1:4) Mátrai Péter Görgynek, a hazaiak mesterének időt kellett kérnie, de ez sem törte meg az SZKKA lendületét. Sőt

az első negyedóra végén már 14:7-es SZKKA vezetést mutatott az eredményjelző.

Jó védekezés, gyors gólok jellemezték az SZKKA játékát. Igencsak kiütközött a két csapat közti tudásbeli különbség. A 25. percben már tízzel vezettek a szombathelyiek.(20:10), ami a félidő végére 13-ra hízott (24:11) A szünetre tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés.

A második játékrészben sem lassítottak Pődör Rebekáék. A 34. percben már 17 gól volt a különbség a két gárda között. (12:29) Szombathelyi szempontból fontos volt, hogy megkapják a lehetőséget azok a játékosok is, akik eddig kevesebbet játszottak. Örömteli, hogy éltek is bizalommal. Ahogy pergett a mérkőzés, egyre nagyobbra nyílt az olló. (43. perc: 36:16), s ezzel még mindig nem volt vége, a hajrát ismét megnyomták a lányok,

négy másodperccel a vége előtt Varga Nikolett bedobta az SZKKA 49.(!) gólját, beállítva ezzel a 49:24-es végeredményt.

Jól jött ez a magabiztos, önbizalom növelő siker a soron következő, hétvégi Vasas elleni csúcsrangadó előtt.

- Örülök, hogy éltek a bizalommal azok a játékosok, akik eddig kevesebbet játszottak, és most megkapták a lehetőséget. Szükségünk is van rájuk, hiszen hosszú még a bajnokság, és mindenkire szükségünk lesz, hogy meg tudjuk valósítani a céljainkat – értékelt Pődör Zoltán vezetőedző.

NB I./B 17. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Kecskeméti NKSE – Szombathelyi KKA 24:49 (11:24)

Játékvezetők: Fibec, Herbák
Kiállítások: 4 ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5 ill. 6/6

SZKKA: Christe, Fritz (kapusok), Balogh P. 6, Kulcsár 2, Pődör R. 8, Szmolek 2, Pődör B. 10, Varga N. 5, Dombi 6, Győri 2, Horváth A. 2, Szendrei 2, Tanaskovics, Török 2, Biró 2
Vezetőedző: Pődör Zoltán

A KNKSE legjobb gólszerzői: Berkes-Kaiser 9, Moharos 5