A szombathelyi önkormányzat is lép az oladi plató útjai ügyében

• 2023. augusztus 15., kedd •
A rossz minőségű kavicsolt úthálózat javítása érdekében a szombathelyi önkormányzat felkeresi az Olad-Plató Víziközmű Társulatot – derült ki a lapunknak küldött városházi tájékoztatóból.
A szombathelyi önkormányzat is lép az oladi plató útjai ügyében

Korábban írtunk arról: nap mint nap bosszankodnak a Márton Áron utca és a Síp utca lakói amiatt, hogy a területet átszelő poros utak állapota egyre katasztrofálisabb - írja a Vaol.

Még a Márton Áron utca kapcsán fordultunk Horváth Attila beruházásokért és költségvetésért is felelős alpolgármesterhez: egyrészt, hogy megtudjuk, a terület kinek a kezelésében áll, másrészt arról érdeklődtünk, várható-e bármilyen önkormányzati intézkedés a helyzet javítása érdekében. 

Tizenöt éve írták alá a megállapodást, amiben számos vállalást tettek 

A Szombathely-Olad Plató Víziközmű Társulat az önkormányzattal 2008-ban kötött megállapodásban vállalta: a Wimmer Ágoston utcától délre eső, Olad Platónak nevezett lakópark területén a közút, a gyalogjárda, valamint a közművek – víz, szennyvíz, csapadékvíz, közvilágítás – kiépítését, kezelését, majd önkormányzati kezelésbe történő adását – erre is emlékeztetett válaszlevelében Horváth Attila. Az alpolgármester leszögezte: vállalásait a víziközmű társulat még nem teljesítette, ezért a Márton Áron utcai kavicsolt földút a Szombathely-Olad Plató Víziközmű Társulat kezelésében áll. Megtudtuk azt is: a kialakult helyzet javítása érdekében az önkormányzat felkeresi a szervezetet, hogy az Olad Plató területén élők részére az akadálymentes közlekedés lehetőségét megteremtsék, és a szükséges útjavítási munkálatokat végezzék, illetve végeztessék el.

Az InGrid projekt jelenti majd a megoldást az áramkimaradásokra

A tapasztalt gyakori áramkimaradások kezelése kapcsán Horváth Attila azt közölte: a meglévő problémákat a E-on Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. megállapítása szerint az okozza, hogy a Parkerdő lakóparkot, az Olad Platót, az Olad falu városrészt is érintő, egészen Bucsuig tartó felszíni vezetékrendszerhez kapcsolódnak, és ekkora területen nagy a vezeték sérülésének veszélye. A végleges megoldást az uniós forrásból 2024-2025-ben megvalósuló Danube InGrid projekt jelenti majd, aminek során kiváltják a hosszú vezetékrendszert. A projekt keretében megvalósuló beruházás jelentősen javít az egész környék és a környező települések ellátásbiztonságán. Az ellátó középfeszültségű hálózat három részre fog tagozódni, külön betáplálási pontokkal – tudtuk meg Horváth Attilától.

Forrás: vaol.hu

közösség

további frisss

lap tetejére