F1.: négy piros zászló után is kérdéses Rosberg időmérő-győzelme

SzR-sportzona.hu • 2016. július 23., szombat •

A három szabadedzést egyre jobb időjárási körülmények között rendezték meg a Hungaroringen, de pont az időmérőre érkezett meg az óriási zápor Mogyoródra. A kaotikus időmérőt végül száradó pályán Nico Rosberg nyerte, de a győztes körét sárga zászló alatt teljesítette, így még nem biztos, hogy megtarthatja az első helyét.

A rengeteg víz miatt 20 perces késéssel indult el a kvalifikáció, de alig tettek meg pár kört a pilóták, máris megérkezett az újabb zápor, így piros zászlóval ismét félbeszakították az időmérőt. Amikor kezdtek javulni a körülmények, Marcus Ericsson belecsúszott a gumifalba, így ismét a bokszba hajtottak a pilóták. Sajnos az újraindulás után Felipe Massa játszotta el ugyanezt, így harmadszor lengették a piros zászlót a Hungaroringen.

Egészen hihetetlen módon egy óra után már harmadszor indult el a Magyar Nagydíj időmérője, de Rio Haryanto gondoskodott róla, hogy negyedszer is félbeszakítsák a harcot, és mivel már csak 1 perc volt hátra a Q1-ből, így már újra se indították a szakaszt. A 18 perc helyett így 1 óra 14 perc alatt derült csak ki, hogy Haryanto, Wehrlein, Ericsson, Magnussen, Massa és Palmer búcsúzzon a kvalifikációtól.
A második szakaszban már olyannyira száradt a pálya, hogy sorban rakták fel a versenyzők a szuperlágy gumikat. Óriási volt a kavarodás pár perccel a leintés előtt, ugyanis az utolsó körökben folyamatosan javultak az idők. Végül Kimi Räikkönen csak a 14. helyet szerezte meg, így a finn világbajnok máris búcsúzott a további küzdelmektől. Rajta kívül Grosjean, Kvyat, Perez, Gutierrez és Nasr estek ki. Lewis Hamiltonnak óriási mázlija volt, ugyanis a 10. helyen zárta a Q2-t, és mindössze 1 tizeddel előzte meg a 11. Romain Grosjeant. A két McLaren-Honda azonban remekül teljesített, Alonso végig ott volt az első hely környékén, és végül a 4. helyen zárt, míg Button a hetedikként jutott az utolsó szakaszba.

A Q3 már nem alakult ennyire izgalmasan, a két Mercedes korán az élre állt, és senkinek nem volt esélye megszorítania őket. Az utolsó körben Hamilton és Rosberg csatáját várhatták a nézők, de Alonso pont megpördült a brit világbajnok előtt, így esélye sem volt javítani az idején, míg Rosbergnek ez sikerült, így ő indulhat holnap a pole pozícióból. A két Mercedes után a Red Bullok jönnek, és Sebastian Vettel csak az ötödik helyen zárt.

Az utolsó körben Alonso miatt sárga zászlót lengettek a második szektorban, és mivel a német teljes gázzal csinálta végig a kört, így utólag lehet, hogy törölni fogják az idejét, és akkor Hamilton indulhat majd az élről holnap.