Nem sikerült a győzelem: Haladás - Békéscsaba 1-1

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2015. december 05., szombat •
A mai ellenfél ellen csak a győzelem lehet az elfogadható eredmény - ezt mondták a zöld-fehér játékosok, a szakmai stáb tagjai és a Hali-szurkolók is. Ezek után negatív meglepetés lett, hogy a vendégek elvitték az egyik pontot Szombathelyről. Weboldalunk ÉLŐben tudósított a meccsről.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-1
NB I, 18. forduló, Szombathely - 2147 néző

Haladás: Király - Angyal, S. Wils (Jagodics 46'), Jánvári, P. Bosnjak - Gosztonyi (Batarelo 65'), Iszlai, Németh M., T. Wils, Halmosi - Gaál

Békéscsaba: Mursits - Piermayr, Vaskó, Fehér Zs., Damjanovic - Bagi, Spitzmüller, Birtalan (Punosevac 83'), Fabio, Borbély - Calvente

90' + 2' - Vége a meccsnek, sajnos csak döntetlenre volt elég a mai teljesítmény!

90' - 2 perc lesz a hosszabbítás.

85' - Batarelo lőtt mellé, támad a Hali, a vendégek pedig az eredmény tartására törekednek.

80' - 10 perce maradt a Halinak, hogy megszerezze mindhárom pontot.

73' - EGYENLÍTETT A HALI, ISZLAI BENCE, 1-1!!! Németh Márió tűzte rá a szabadot, Mursits csak beleütni tudott, Iszlai pedig bebólintotta a labdát.

70' - Már csak 20 perc maradt a gólszerzésre.

66' - VEZET A BÉKÉSCSABA, CALVENTE, 0-1!!! Elaludt a teljes védelem, Calvente egy csellel becsapta a védőjét, majd 12 méterről laposan ellőtt Király mellett.

65' - 2147 néző figyeli a helyszínen a két csapat vergődését.

60' - Továbbra is apró szabálytalanságokkal tördeli a játékot a lila-fehér csapat, Angyal beadása után Németh Márió fejelt, de Mursits könnyedén hárított.

55' - Egyre elégedetlenebbek a zöld-fehér sazurkolók és joggal, mert bizony nem  megy a játék.

50' - Továbbra sem történt semmi érdemleges, nem lesz ez így jó!

46' - Cserélt a Hali, Jagodics folytatja S. Wils helyett.

Szünet

45' - Nem hosszabbított a játékvezető, így marad egyelőre a gól nélküli döntetlen.

44' - Újabb szabadrúgás, megint Németh Márió kanyarította be, ám ebből a lehetőségből sem lett feljegyezhető történés.

41' - Bosnjak-Németh M. akció végén házi gólkirályunk lőtt mellé.

40' - Nagy tűzijáték alakult ki Mursits kapuja előtt, de Gosztonyi saját játékostársa lábát találta el. Már csak 5 perc van az első félidőből, és nagyon kellene a megnyugtató gól a szünet előtt.

35' - Németh Márió ellen szabálytalankodtak, majd a sértett végezhette el a szabadrúgást, de a 30 méteres átadás után Gosztonyi beadását követően Iszlai eltörte a labdát.

30' - Nem tud kialakulni folyamatos játék, rengeteget szabálytalankodnak a vendégek, igyekeznek játékmegszakításokkal széttördelni a Hali játékát.

23' - Iszlai lőtt mellé.

20' - Megélénkült a játék, megint a Hali birtokolja többet a labdát, de helyzet még nem volt.

15' - Ellaposodott a meccs, elégedetlenek a hazai szurkolók.

10' - ,,Gyerekek, mozogjunk!" - szólt Király Gábor parancsa, mert bizony ebben az 5 percben többet volt a vendégeknél a játékszer.

5' - Támad a Haladás, védekezik a Békéscsaba. Szöglet és szabadrúgás jelzi a zöld-fehér fölényt.

1' - Németh Ádám sípjelére indult 90 perces útjára a játékszer, a meccset a Hali kezdte.

15.30 - A hatodik helyen álló Haladás a tabella sereghajtóját, a Békéscsabát fogadja, most már ne menjenek messzire, hamarosan jönnek a csapatok. A Rohonci úti stadionban ez lesz az utólsó előtti meccs, januárban ugyanis átadják a munkaterületet és elkezdődik a bontás, majd az új sportkomplexum építése. Addig jó volna még 6 pontot begyűjteni.

15.25 - Jó napot, és Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!