Kosárlabda-siker a fővárosban: Vasas - Falco KC 80-84

Szita Róbert helyszíni tudósítása • 2017. február 02., csütörtök •
Az Őrmezőn folytatták jó szereplésüket a sárga-feketék.

Vasas Budapest- Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80–84 (18–16, 16–15, 18–21, 28–32)
Budapest, Sport 11 Csarnok, 250 néző
V.: Söjtöry T., Tőzsér D., Rácz Zs.

Vasas: TAYLOR 18, Katona R. 5/3, Horváth Á. 8/6, PACHER 20/3, Wright 10. Csere: Moravcsik 2, THOMPSON 15, Garamvölgyi -, Faragó -, Boros 2.

Falco: Váradi -, GOVENS 24/6, Barham 2, PUSTAHVAR 16/9, ZSIGERANOVICS 15. Csere: MEDFORD 16/6, Kovács P. 3, Tóth N. 8, Bognár -.

Szép volt, fiúk! Govens 24 ponttal lett a mezőny legeredményesebb játékosa!

4. negyed: A mieinknél Zigeranovic, a hazaiaknál Taylor szórja a pontokat. Aztán Pustahvar és Medford tripláival 10 a különbség, 54-64. Jobbak vagyunk, Govens már a büntetőket is jól dobja, 4 perccel a vége előtt 61-71.  Megint kapaszkodik a Vasas. de Govens és Medford nem engedi, hogy közelebb jöjjenek, 68-77. Amikor már mindenki temeti őket, a Vasas újra összeszedi magát, 74-79, hihetetlen.

3. negyed: A harmadik negyedet sem a Falco kezdet jól, 38-31, de aztán Tóth Norbert kosaraival és Barham lepattanó-szerzéseivel hamar kiegyenlít a sárga-fekete legénység, 38-38, majd Pustahvar triplájával már mi vezetünk, 42-43. Jobban játszunk, felélénkült a játék, de a Vasas is kapaszkodik, 48-48. Ez a negyed megvan, de egál az állás, 52-52.

2. negyed: nagyon bekezdett ebben a negyedben a hazai csapat, a szombathelyiek egyelőre sajnos nem találják a ritmust, 30-24-nél talán magához tér a Falco, a fővárosiak kérnek időt. A végén feljöttünk, de így is nagyon pontatlanul dobunk, 34-31 az állás.

1. negyed: naná, hogy Zigeranovic kosárral indítunk, majd ugyanő lepattanót is szerez. Sok a hiba, mindkét palánk alatt elmaradnak a kosarak. Kicsit elléptek a hazaiak, de 9-6-nél előbb Pustahvar, majd Zigeranovic is megrázza magát és már 9-12. A vég nagyon kiegyenlített, felváltva esnek a kosarak, Tóth Norbert kihagyja a büntetőket, így ott a minimális fölény, 18-16. Zigeranovic a legeredményesebb 8 ponttal.

A Falco a Govens - Váradi, Barham, Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

A meccs előtti várakozásról ITT már olvashattak, most nézzük a meccset.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!