GYŐZELEM SOPRONBAN: Haladás - DVTK 2-1

Szita Róbert tudósítása • 2016. február 27., szombat •
Az NB I 22. fordulójában ,,otthon", azaz Sopronban szerepelt a Haladás labdarúgó csapata. Halmosiéknak a Diósgyőr ellen kellett bizonyítaniuk, hogy továbbra is az élmezőnybe tartoznak. Annak ellenére, hogy a vendégek szereztek vezetést, az utolsó pillanatokban mégis mindhárom pont a Haladásé lett.

Haladás - DVTK 2-1 (1-1)

Haladás: Király - Gaál, S.Wils, Jánvári, P.Bosnjak - T. Wils (Martinez 31'), Iszlai, Kovács L. - Medgyes, Williams, Halmosi (Ugrai 41')

DVTK: Rados - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - Koman, Egerszegi, Elek, Bognár - Novothny (Griffiths 74'), Barczi

Vége a meccsnek, otthon tartotta a Hali mindhárom pontot. Szép volt, fiúk!

90' + 2' - És pont ennyi kellett!!! GÓÓÓÓÓÓÓÓL! P, Bosnajk passzolt Ugrainak, aki 15 méterről ragasztotta a labdát Rados kapujába, Igaz, hogy megpattant valakin a labda, de kit érdekel?! 2-1!!!

90' - 2 percet hosszabbít Erdős játékvezető.

84' - Griffiths vágta fölé a játékszert.

78' - Miután már Királyt is kicselezték, Iszlai mentette meg a góltól a Halit.

73' - Ugrai cselezgetett, majd lőtt, de elakadt a játékszer.

2127 a hivatalos fizető nézőszám.

64' - Most pedig Ugrai lőtt fölé.

61' - Okuka lőtt fölé.

53' - Bal oldali Hali támadást követően Medgyes érkezett, de estében fölé lőtt.

50' - A játék képén jól látszik, hogy mindkét csapat győzelemre játszik. Nem elég az egy pont.

46' - A DVTK kezdett, csere nem volt.

A szünetben 1-1 az állás.

45' - 7 (!!!) percet hosszabbít a játékvezető.

41' - Halmosi helyett Ugrai a pályán.

35' - Az egyenlítés után Radost ápolják.

33' - GÓÓÓÓL! Egyenlített a Haladás, egy jobbról érkező beadás után S. Wils vállalkozott kapura lövésre, a játékszer lepattant a földre, majd a vendégek kapujában kötött ki, 1-1!!!

31' - Martinez állt be a megsérült T. Wils helyére.

29' - Gól, vezet a DVTK, Barczi volt eredményes, 0-1!!!

28' - Király elütötte a kilépő Bognárt, sárga lap és tizenegyes!

22' - Jobb a Hali, most T. Wils fejelt mellé.

20' - Most Halmosi veszélyeztetett, de ez a lövés mellé szállt.

16' - Medgyes ügyesen szlalomozott a diósgyőri védők között, de a lövése már gyengére sikeredett, Rados hárított.

9' - Rados kapus akarta játékba hozni a pettyest, ám Williams ezt megakadályozta, volt is kavarodás, de aztán felszabadítottak a vendégek.

3' - T. Wils kapott egy rúgást, ezért ápolni is kellett, de hamar visszatért  apályára a belga középpályás.

Mintegy 2500 néző buzdítja a csapatokat a helyszínen, ebbből kb. 500-an elég távolról érkeztek.

1' - A Hali indította 90 perces útjára a labdát, előtte a 87 évet élt Sarlós Lászlóra, az egykori zöld-fehér labdarúgóra és technikai vezetőre emlékeztek.

Már jönnek a csapatok, most már ne menjen messzire, kövesse velünk a Hali első soproni bajnoki meccsét.

15.25 - Mészöly Géza szerint jó csapat ellen a Halinak is jobban megy, a vezetőedző esélylatolgatásának részleteit ITT olvashatja el. Mi azért reméljük, hogy igaza lesz...Mindkét csapatban minden bizonnyal hiányzik majd Németh Márió, illetve Bacsa Patrik, mindketten combsérülés miatt maradtak ki a keretből.

15.15 - Jó napot és Hali gólokban gazdag sportdélutánt kívánok minden kedves olvasónknak!