Győzelem a Viharsarokban, és már a 2. helyen a Hali: Békéscsaba - Haladás 0-1

Szita Róbert • 2015. augusztus 29., szombat •
Idegenben 2 győzelem, és egy értékes döntetlen volt a Haladás mérlege, mielőtt Békéscsabára kirándult. Király Gábor még gólt sem kapott, amikor a Hali kimozdult a Rohonci útról. És ez a Viharsarokban sem történt másként. A Hali újra egygólos győzelmet aratott, és megint idegenben nyertünk kapott gól nélkül. A frisss.hu online tudósított a mérkőzésről.

Békéscsabai Előre - Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-1

Békéscsaba: Mursits - Bényei, Balog Zs, Fehér Zs, Guaru - Korudzsiev (Spitzmüller 46'), Piermayr, Laczkó (Szalai D. 80'), Calvente Criado - Viczián, Punosevacz (Szilágyi P. 46')

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, P. Bosnjak - Ugrai (Nagy P. 61'), T. Wils, Németh M., Iszlai, Halmosi (Gaál 79') - Popin

94' - VÉGE, GYŐŐŐŐŐZELEM! A Haladás továbbra is kapott gól nélkül szerepel idegenben. Noha a vége egy kicsit izgalmasra sikerült, a Hali magabiztosan győzött és mindhárom bajnoki pontot hazaviheti. SZÉP VOLT, FIÚK!

90' - 4 perc a ráadás. A hazaiak szögleteket rúgnak, Király azonban óvja a góltól a kapuját.

85' - Magabiztosan őrzi az előnyét a Hali, lehet, hogy az 1-0 lesz a védjegyünk? Elég olaszos...

83' - Iszlai zöld-fehér létére besárgult. Ez legyen a legnagyobb baj.

77' - Nem adta fel a Békéscsaba. Viczián fejelt alig mellé.

75' - Németh Márió jól játszik, többször is lendületesen fut el a széleken, így történik ez most is, de Balog felszabadít.

70' - A haivatalos nézőszám nagyon karcsú: 1422.

68' - A hőség miatt újra frissíthetnek a játékosok, közben a telihold is megjelent az égen. Szép látvány.

65' - Szögletrúgással próbál veszélyeztetni a csabai támadósor, de Király az király. Aztán Bényei lőtt fölé.

60' - Jó volna még egy gólt szerezni és ezzel idő előtt eldönteni a meccset.

57' - Ugrai-Popin akció végén a hórihorgas csatár Mursits kezébe perdített.

55' - Villant a cséká: Halmosi lőtt, de Mursits résen volt.

50' - Egyelőre minden ott folytatódik, ahol a szünet előtt abbamaradt, támad a Hali, védekezik a Békéscsaba.

A szünetben két helyen változtatott a hazai mester, Mészöly Géza elégedett.

45' - Teljesen megérdemelten vezet a Haladás, jó irányban haladunk a győzelem felé! Reméljük, hogy Németh Márió találata ezúttal is győzelmet jelent a Halinak. Itt a szünet.

40' - A Haladás nyugodtan, a Békéscsaba idegesen játszik. Közben T. Wils lőtte kapufára a labdát.

35' - Akár le is fújhatná a játékvezető a meccset, és akkor 3 ponttal távoznánk. Ne siettessük az időt, lehet, hogy még rúgunk gólt és szórakoztatva nyerünk?! Úgy legyen!

27' - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! HALADÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁS! VEZETÜNK, 0-1!!! MÁRIÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, DE NÉMETH! Gólszerzőnk hosszan vezetgette a labdát, majd 18 méterről a bal alsó sarokba lőtt, Mursits nem érte el.

25' - A hőség rányomja a bélyegét a meccsre, egyelőre nincsenek gólhelyzetek, frissítenek a csapatok.

18' - Popin emelkedett mindenki fölé, 202 cm-rel persze könyű neki, de a védők tisztáztak.

17' - Előbb Guaru, majd Calvente jelzi, a csabaiak is gólra törnek.

15' - Nagyon meleg van még mindig, de azért reméljük, hogy a meccs színvonalára nem lesz panasz.

10' - Az első tíz perc végén megállapíthatjuk, hogy többet birtokolja a szombathelyi csapat a labdát.

8' - Hazai szabadrúgás végén Viczián buksija fölött szállt el a labda.

5' - Alig több, mint ezer néző figyeli a helyszínen a mérkőzést, köztük mintegy száz zöld-fehér szurkoló.

1' - A nagy hőségben a Haladás indította útjára a labdát, gyerünk fiúk!

17.55 - Befejezték a csapatok a melegítést, itt vannak a kezdőcsapatok, a Halinál Popin kezd! A Békéscsaba még nem nyert otthon, a Haladás még nem szenvedett vereséget idegenben, sőt Király Gábor még gólt sem kapott.

17.45 - Jó estét, Hali gólokban gazdag mérkőzést kívánok minden kedves sportrajongó olvasónknak!