Az első meccs összejött: Falco - Kaposvár 82-72

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. május 10., szerda •
A 3 nyert mérkőzésig tartó párharc 1. meccsén sokáig magabiztosan vezetett a Falco, aztán feljöttek a vendégek, így aztán a végén még egy kicsit izgulni is kellett. Folytatódott a hibátlan hazai sorozat.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Kaposvári KK 82–72

(31–15, 19–18, 14–24, 18–15)
Szombathely, Aréna Savaria, 2600 néző
V.: Földházi T., Török R., Boros T. (Szabadvári J.)

Falco: Govens 20/6, Váradi -, Barham 26/15, Pustahvar 13/6, Tóth N. Csere: Medford 7/3, Zigeranovic 8, Bognár 5, Tóth N. 2.

Kaposvár: Wisseh 8, Frazier 14/6, Cooke 19/9, Hendlein 5/3, Simms 18. Csere: Fodor M. 5/3, Baki -, Papp 3/3.

Kipontozódott: Wisseh (36. perc), Simms (40. perc).

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Falcónak.

Kiállítva: Simms (40. perc).

Lehet ünnepelni, a 2. meccset Kaposvárott rendezik szombat este.

4. negyed: nagyon kemény és egyre szorosabb ez a meccs, pedig nem így indult, még jó, hogy Govens nem tud hibázni, már ő is 18 pontnál tart, 69-62. Cooke ellenállhatatlan, 19 pontjával már 69-65. Elkezdődtek a kipontozódások, Wisseh kezdte, de nagyon szoros 71-70. Simms dupla, majd Pusthvar tripla, 76-72. A vége előtt 1 perccel zűg a ,,mindenki szombathelyi", 78-72. A vége vontatott volt, rengeteg fault, és még több kihagyott büntető, de megvan az első meccs: 82-72!!!

3. negyed: az első kosarat Cooke szerzi, kapaszkodik a Kaposvár, közben Tóth Norbert mindkét büntetőjét kihagyta, ám barham nem tud hibázni, 52-39. Váradi is kihagyja a büntetőket, de Govens és Barham sem a duplát, 56-43. Hendlien és Frazier tripláival 60-49. Cooke tripláival nagyon feljött a kaposvár, 62-57. Visszajött a meccsbe a Kaposvár.

A szünetben az U20-as bajnokságban bronzérmes csapatot köszöntötte a klubvezetés. Gráczer György ügyvezető adta át az ajándékokat a Váradi Kornél vezette ifiknek.

2. negyed: Zigeranovic ponttal indult a negyed, majd Frazier dupla érkezett, 32-17. Ebben a játékrészben rákapcsolt a kaposvár, Sekulovic mester 34-22-nél időt kért. Sikerrel, mert egy csodálatos MEdford-Barham akció végén újra jött az amerikaitól a tripla, aztán 1 perc múlva megint, már 18 pontos Drew, közte 20, 42-22. A félidő végén zárkózott a Kaposvár, de még mindig magabiztos a fölény, 50-33.

1. negyed: a vendégeké a labda a feldobás után, és Simms révén az első kosár is, 0-2, aztán jött Barham és két tripla, 6-2. Szenzációsan dob az amerikai 5 perc után már 12 pontos, több pontot termelt, mint a Kaposvár, 17-8. ,,Játszik a Falco" - szurkol a hazai közönség 27-9-nél.

Hajrá, fiúk!

A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham, Pustahvar, Tóth N.

Egy kis ünnepség keretében a legjobb fiatal játékosnak járó elismerést Dancsecs András kapta a meccs előtt, a Horváth Zoltán Emlékdíjat pedig Simon Kristóf vehette át.

A tét, hogy jól rajtoljon és tovább őrizze a hazai arénát a Falco. A meccs előtti Váradi Benedek- és Tóth Norbert-féle várakozásról ITT már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P..

A vendégek kerete: papp, Frazier, Hock, Fodor, Cooke, Hendlein, Simms, baki, Grebenár, Wisseh

17.55 - Jó estét és kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.