Vereség Bonnban

• 2020. január 16., csütörtök •
A kosárlabda Bajnokok Ligája legutóbbi játéknapján magabiztos győzelmet arattak a németek a magyar bajnok ellen.

A szombathelyi nagy arányú vereségük - 91:59 - tudatában nagy elánnal kezdte a visszavágót a Bonn. A hazaiak egyik kulcsembere Saibou volt, akit képtelenek voltak tartani a szombathelyiek. Gasper Okorn hiába kért időt, a második negyed elején már 10 volt közte. Túlságosan kapkodós volt a Falco játéka, 12 triplakísérletből csak 2 hullott be.

Szünet után Saibou mellett az egykor Magyarországon is megforduló Frazier szórta leginkább a németek kosarait, 15 ponttal vezetett már a Bonn. A Falconak ugyan voltak fellángolásai, csodát azonban nem tudtak tenni Váradiék a rendkívül magabiztos házigazda ellen.

A végeredmény: Bonn - Falco 91:77.

Nincs azonban semmi veszve a továbbjutást illetően, ehhez azonban feltétlen hoznia kell a Szombathelynek két hátralevő hazai BL meccsét a Besiktas és a Brindisi ellen.