SZKKA: parádés rajt, Pődör-Szucsánszky gólpárbajjal

• 2023. szeptember 03., vasárnap •
Szépszámú közönség előtt, remek hangulatú rangadón, értékes győzelemmel kezdte a szezont az SZKKA női kézilabdagárdája. Vida Gergő tanítványai kiélezett, izgalmas és színvonalas mérkőzésen győzték le az Esztergomi Vitézeket.

A - bár még újonc, de több remek és tapasztalt játékost is soraiban tudó – esztergomiak ellen kissé idegesen és kapkodva játszva, s rontott lövésekkel kezdte a hazai rangadót az SZKKA. Szerencsére rövid időn belül megnyugodtak a lányok, és Pődör Rebeka vezérletével, nagy lendülettel megkezdték a felzárkózást. Csatlós Csenge nagyszerű védései is kellettek, hogy az első negyedóra végére kiegyenlítsék az állást. 8:8-nál rögtön időt is kért a vendégek szakmai igazgatója, a tavasszal még a Fradival Bajnokok Ligája-döntőt játszó Elek Gábor. A folytatásban is nagy csata dúlt, nem tudtak egymástól elszakadni a csapatok. A nyáron érkezett, korábbi válogatott szélső, Kazai Anita góljával a 25. percben vezettek először Vida mester lányai (13:12). Az első játékrész utolsó találatát az Esztergom jegyezte, így a szünetben 16:16-ot mutatott az eredményjelző.

A második félidő gyors gólváltásokkal indult. Feljavult az SZKKA védekezése, aminek eredményeként a 37. percben Pálffy Anna találatával először nőtt kétgólosra az előny (20:18). Óriási csata zajlott a pályán, szinte forrt a levegő. Szerencsére a meccs e fontos szakaszában az SZKKA tudott higgadtabb maradni. Tizenegy perccel a vége előtt négygólosra növelték a különbséget, mire újra időt kértek a vendégek (25:21) Jó volt látni, hogy a legkritikusabb pillanatokban helyén volt a lányok szíve és esze. Pődör Rebeka szenzációsan játszott. (A másik oldalon a legendás Szucsánszky Zita szórta a gólokat, ő 9 találatig jutott.) A végén már nem engedték ki a kezünkből a győzelmet a lányok, sőt slusszpoénként Csatlós védése után Kazai látványos cunderrel állította be a 31:27-es végeredményt.

Így az első bajnoki mérkőzés szép és értékes győzelemmel zárult, ami nagy lökést és önbizalmat adhat a lányoknak a folytatáshoz. A szurkolók is értékelték a teljesítményt, hiszen a  lefújást követően, ahogy az egész meccsen is, továbbra is fantasztikus atmoszféra uralkodott a csarnokban. A lányok is boldogan ölelkeztek az ezen a mérkőzésen bemutatkozó kabalafigurával, Totó kutyával.