Továbbra is bevehetetlen az Aréna Savaria

Szerző: frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2018. április 07., szombat •
A 2017-2018-as bajnokság során zsinórban 14. hazai mérkőzését is megnyerte a Falco-Vulcano Energia KC kosárlabdacsapata. A szombathelyiek ezúttal a felsőházi középszakasz első fordulójában győzték le a KTE együttesét 87:74-re.

Nem is olyan régen, még az alapszakaszban, simán 99:75-re verte a Falco Szombathelyen a Kecskemét gárdáját. Így most a kötelező győzelem elvárásával fogadták Szrecsko Szekulovics tanítványai a hírös város együttesét. Ehhez képest a derbi első percei a vendégekről szóltak: a 4. minitumban már 11:6-ra vezettek Pongóék. Ezt követően azonban egy szenzációs, 13:0-ás szakaszt repesztettek a vasiak és főként ennek köszönhetően a negyed végén már ők mentek 19:13-ra. A második etap elején pedig jött Pusztahvar öt pontja megspékelve Govens triplájával és 27:15-nél már időt is kellett kérnie Forray Gábornak. Az edző tanácsok annyit használtak, hogy a félidő végéig nem nőtt tovább a különbség. Sőt, Karahodzsics két büntetőjével az utolsó pillanatokban feljöttek 46:36-ra a vendégek, akik a harmadik 10 percet zsinórban dobott 5 ponttal kezdték. A 23. percben pedig 53:50-nél már Szrecsko Szekulovicsnak kellett maga köré gyűjtenie tanítványait. Ezzel pedig helyes irányba is terelte csapatát, mely az utolsó negyednek már 65:58-as vezetésről futott neki. A meccs végjátéka már nem tartogatott különösebb izgalmakat. A Falco hozta a kötelezőt: 87:74 arányú győzelme azt jelenti, hogy az Aréna Savaria továbbra is bevehetetlen.  A sárga-feketék a bajnokságban eddig mind a 14 hazai meccsüket megnyerték!