Rang nélküli rangadó

frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2018. május 09., szerda •
Enyhe túlzással élve minden különösebb megerőltetés nélkül győzte le a megyei kosárrangadón a Falco-Vulcano Energia KC az Egis Körmendet. A szombathelyiek 89:75-ös sikerüknek köszönhetően már biztosan a második helyen zárják a felsőházi középszakaszt.

Igazából csak a Falco számára volt tétje a vasi „El Classicónak”, így senki sem csodálkozott azon, hogy a sárga-feketék kezdtek jobban az Aréna Savariában. Váradiék a 3. perc elején 6:0-ra, míg az 5.minutumban már 16:5-re vezettek. Időt is kellett kérnie a Rába-partiak ciprusi mesterének, Antonis Constantinidesnek. Ezzel azonban csak annyit tudott elérni, hogy tanítványai egyetlen aprócska pontot ledolgozzanak a negyed végéig, amikor is 26:16 állt a táblán. A második etapot is a hazaiak kezdték jobban, de a negyed derekán elakadt a szekerük és ennek köszönhetően a vendégek feljöttek 37:30-ra. Ám mielőtt még vérszemet kaphattak volna, jött egy 9:0-ás Falco-roham és máris 46:30-as vezetésnek örülhettek a szombathelyi drukkerek. A félidő végén Tuoyo pontjainak köszönhetően 46:33-ra zárkózott a Körmend.

Térfélcserét követően is Tuoyo tartotta meccsben a csapatát, de ez csak annyit jelentett, hogy nem tudta végleg döntésre vinni a dolgot a hazai alakulat. A zárónegyed azonban így is 64:52-es sárga-fekete vezetésről kezdődhetett. Az utolsó tíz percben pedig a Falco esélyt sem adott a piros-feketéknek a felzárkózásra és végül teljesen megérdemelten nyerte meg 89:75-re a rang nélküli rangadót.

Győzelmének köszönhetően a Falco már biztosan a második helyen zárja a középszakaszt, azaz nagyon kedvező pozícióból várhatja a rájátszást. Persze azt megelőzően szombaton még pályára kell lépniük Szrecsko Szekulovics tanítványainak a listavezető Szolnoki Olaj otthonában, ahol akár vissza is vághatnak a szombathelyi vereségért.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Falco-Vulcano Energia KC-Egis Körmend 89:75 (26:16, 20:17, 18:19, 25:23).

Szombathely, 3000 néző, vezette: Benczur, Győrffy, Söjtöry

Falco: Govens 17/6, Perl 16, Váradi 9/3, Boriszov 13/6, Taylor 10. Csere: Tóth N. 2, Pusztahvar 3, Norfleet 19/9. Edző: Szrecsko Szekulovics

Körmend: Wright 16/6, Fanning 17/6, Ferencz 7/3, Hollins, Davis 12. Csere: Tuoyo 14/3, Csorvási 9, Halász, Bán, Németh. Edző: Antonis Constantinides