Oda a Falco hazai veretlensége

• 2018. április 25., szerda •
A felsőházi középszakasz 5. fordulójában 86:85 arányú vereséget szenvedett a Falco-Vulcano Energia KC kosárlabdacsapata az Aréna Savariában. Így a Szolnoki Olaj gárdája lett az első a 2017-2018-as bajnokságban, amely le tudta győzni hazai környezetben a szombathelyi sárga-feketéket.

Kifejezetten rosszul kezdődött a Falco számára a bajnokság egyik csúcsrangadója, ugyanis a listavezető Tisza-partiak Milosevics és Ford tripláinak köszönhetően szinte pillanatok alatt elléptek 13:5-re. A vasiak közül a folytatásban is csak Govens jeleskedett, így senki sem csodálkozott azon, hogy a nyitónegyed végén a vendégek jártak előrébb öt ponttal (17:22).

Szerencsére a második etap már jóval jobban indult: a Falco egy 5:0-ás szakasszal beérte az Olaj gárdáját (22:22). Sőt, a 16. percben Taylor zsákolásának hála a derbi folyamán először a hazaiak vezettek (34:33). A folytatásban nem sikerült egyik csapatnak sem jelentősebb előnyt kiharcolnia. A félidő végét jelző dudaszó pillanatában éppen a Falco ment 43:41-re.

Térfélcserét követően Perry szórt egy triplát és máris a vendégeknél volt az előny. A 25. percben pedig már Szrecsko Szekulovicsnak kellett időt kérnie, mert alaposan elléptek a Tisza-partiak (49:57). Az edzői tanácsok sajnos nem sokat használtak, mivel a játékrész végén már 70:61 volt a Szolnok javára. Igaz, ehhez kellett Rudner utolsó másodperces triplája is.

A zárónegyed elején nagyon úgy festett, hogy az Olaj magabiztos győzelmet arat Szombathelyen, ám a 37. percben 79:71-es-es vezetésüknél Milosevics sportszerűtlen hibát vétett, ami hihetetlen lendületet adott a Falcónak. A sárga-feketék repesztettek egy 9:0-s etapot és máris ők mentek 80:79-re. Az utolsó másodpercekben aztán ahogyan az várható volt, egy labda döntött. Perry a befejezés előtt 6 másodperccel alakította egy duplával 85:86-ra az állást és mivel a Falco utolsó támadását nem tudta találattal befejezni, nyert az Olaj egyetlen apró pontocskával. Így a szombathelyiek 15. hazai meccsükön kaptak ki először ebben a bajnokságban, ami azért megsüvegelendő teljesítmény!