Kölcsönkenyér visszajár!

frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2018. május 13., vasárnap •
Az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszának utolsó fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC csapata 100:99 arányú győzelmet aratott a listavezető Szolnoki Olaj otthonába. A sárga-feketék így visszavágtak a hazai környezetben elszenvedett 86:85-ös vereségért.

Egészen pontosan április 25-én nyert 86:85-re a Szolnok Szombathelyen és ez a dátum azért nevezetes, mert a Falco ekkor veszítette el hazai veretlenségét a 2017-2018-as bajnokságban. Cseppet sem mellékesen ezt megelőzően zsinórban 14 derbit húztak be Váradiék az Aréna Savariában. A középszakasz utolsó fordulójában lényegében egy tét nélküli meccsen kínálkozott lehetőség a nemes bosszúra és ezzel szerencsére éltek is a szombathelyiek. Már az első 10 percben jelezték is a vasiak, hogy győzni érkeztek a Tisza-partiak otthonába, mivel a nyitónegyed végét jelző dudaszó pillanatában 27:18-ra vezettek. A második etap viszont kifejezetten rosszul alakult Szrecsko Szekulovics legénységének számára: a 27:12-es etapot produkáló hazaiak a félidőben 45:39-re vezettek.

Térfélcserét követően nagy adok-kapok következett. A csapatok szinte nem is töltöttek, csak tüzeltek. A harmadik negyedet így 32:31-re nyerte a Falco és ezzel egyetlen aprócska pontot le is faragtak Perlék a hátrányukból. A 76:71-es állásról kezdődő utolsó 10 percben sokáig úgy nézett ki, hogy ha nehezen is, de nyer a Szolnok. A vendéglátók tíz ponttal is vezettek a közvetlen végjáték előtt, ám a Falco feltámadt és végül Govens két értékesített büntetőjének köszönhetően 100:99-re megnyerte a két éllovas csatáját.

Már korábban eldőlt, hogy a szombathelyiek a második, míg a szolnokiak az első helyről kezdhetik majd a jövő héten a rájátszást.