Egy lépésre a bajnoki címtől a Falco

falcokc.com • 2019. június 21., péntek •
Élet-halál harc lesz ez a Körmend számára - ráadásul hazai pályán.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely hazai pályán telt ház előtt tíz ponttal legyőzte a Körmendet a férfi kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, így már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője a döntő második győztes mérkőzése után úgy nyilatkozott, hogy nagyon meglepődött a show miatt, és kifejezte köszönetét a szurkolóknak, akik remek atmoszférát teremtettek a döntőre. Hozzátette, 1-0 után idegesek voltak, mert tudták, hogy meg kell védeni a hazai várat. Meglátása szerint védekezésben és támadásban is nagyon minőségi teljesítményt nyújtott a csapat. A harmadik negyed döntötte el a meccset. Az utolsó negyeddel nem volt elégedett, a játékosok kiengedtek egy kicsit. Továbbra is fókuszálni kell, a 2-0 még nem elég, ezzel még nem lehet bajnokságot nyerni - tette hozzá a tréner. Az utolsó lépés nagyon nehéz lesz, a Körmend egy nagyon jó csapat. Matthias Zollner, a Körmend vezetőedzője természetesen nagyon csalódott. Úgy látta, hogy a szombathelyiek szinte minden egyéni csatát megnyertek. Ismét nagyon jól szedték a támadólepattanókat, 19 eladott labdára kényszerítették a Körmendet, és így nem lehet meccset nyerni. Arra azonban büszke, hogy a végéig küzdöttek a játékosok. A következő mérkőzésen mindent bele kell adni - zárta gondolatait a tréner. Pénteken 18.30-kor Körmenden csapnak össze a csapatok.