Halomban a vasi érmek

• 2018. február 11., vasárnap •
A hétvégén rendezték meg Tökölön a Halom Kupa elnevezésű Nyílt Karate Versenyt. Megyénket a „Leo” Karate-do SE képviselte három fővel.

A képen (balról): Somogyi Laura, Somogyi Dávid, Gál Róbert (edző) és Gál Enikő

A hétvégén rendezték meg Tökölön a Halom Kupa elnevezésű Nyílt Karate Versenyt. A rendezvényen 33 klub 726 nevezéssel képviseltette magát. Megyénket a „Leo” Karate-do SE képviselte három fővel. A 12-13 éves korosztályban kata (formagyakorlat) versenyszámban Somogyi Dávid egészen az elődöntőig menetelt, ahol a későbbi győztestől vereséget szenvedett, így csak a bronzért küzdhetett. A harmadik helyért folyó mérkőzést magabiztosan megnyerve bronzérmet szerzett. Kumite (küzdelem) versenyszámban Dávid szintén a dobogó harmadik fokára léphette fel. 16-17 éves korosztályban kata (formagyakorlat) versenyszámban Somogyi Laura indult. Laura magabiztos teljesítménnyel a döntőig jutott, ahol 3:2 arányban vereséget szenvedett, így ezüstéremmel zárt. Kumite (küzdelem) versenyszám már nem sikerült olyan jól Laurának, első meccsén vereséget szenvedett, majd a bronzéremért folyó mérkőzésen döntetlen pontok után bírói döntéssel 3:2-re kikapott. A 18 évnél idősebb korosztályban Gál Enikő csak kata (formagyakorlat) versenyszámban indult. Enikő egészen a döntőig menetelt, ahol szintén magabiztosan ellenfelét legyőzve a dobogó legfelső fokára állhatott fel.