Fantasztikus dobóformájának köszönhetően győzedelmeskedett a Körmend

Frisss - fotó: Bodorkós Máté, Hornyák Emőke • 2017. március 26., vasárnap •
Az élvonalbeli kosárlabda bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzésén a Szolnok volt a szenvedő fél.

A Körmend-Szolnok összecsapás arról volt hivatott dönteni, hogy melyik együttes végez a tabella második helyén, az alapszakasz végén. Az előzetes várakozással ellentétben nem a vendég együttes, hanem a hazaiak kezdték jól a találkozót. A körmendi légiósokkal nem bírtak Borisovék, akik a palánk közeléből és a hárompontos vonal mögül is eredményesek voltak. Már a félidőben tekintélyes előnyre tettek szert Ferenczék. (54-27)

A második játékrészben mindent megpróbált a Szolnok, hogy befogja a vendéglátókat, de Kromah és Smith rendre betalált kintről. Az utolsó percekben pedig csak az volt a kérdés, hogy eléri-e a hazai együttes a 100 dobott pontot. Győzelmével a második helyen zárta az alapszakasz küzdelmeit az Egis Körmend.