Kihirdették a Máskép(p) 2020 helytörténeti fotó- és filmpályázat győzteseit

• 2021. február 10., szerda •
A díjkiosztót online térben tartották, a tervek szerint a pandémia lezárultával a szervezők kiállítást rendeznek a beérkezett képalkotásokból.
Kihirdették a Máskép(p) 2020 helytörténeti fotó- és filmpályázat győzteseit

A Berzsenyi Dániel Könyvtár - együttműködve a H+ Média és Kulturális Egyesülettel és a Szombathelyi Szépítő Egyesülettel - harmadszor meghirdette meg a Máskép(p) helytörténeti fotó- és filmpályázatát. A 2016-ban elindított, kétévente kiírt pályázatra általános és középiskolás, valamint felsőoktatásban tanuló diákok nevezhettek.

A pályázatra 86 alkotás érkezett. Fotó kategóriában 18 alkotótól 68 kép, míg filmes kategóriában 12 tanuló és 2 alkotóközösség (Rum-Kastély EGYMI és Gór Filmes Műhely) pályázott 18 filmmel. A pályázat egész Vas megyét megmozgatta, hiszen ez volt az első év, hogy több alkotás érkezett be Szombathelyen kívülről, mint a megyeszékhelyről: többek között répcelaki, kemenessömjéni, szentgotthárdi, sárvári, kőszegi, lukácsházi, kiszsidányi, répceszemerei diákoktól is érkeztek pályamunkák.

A 2020. december 11-ig beérkezett műveket szakértő zsűri bírálta el, melynek tagjai voltak:

Fotós zsűri:
- Büki László - a Vaskarika.hu fotóriportere, főszerkesztő
- Csonka András  - a Szombathelyi Televízió és Hírlevélplusz.hu fotóriportere
- Unger Tamás - a Vas Népe fotóriportere

Filmes zsűri:
- Fábián Gábor - a Magyar Speciális Mozgókép Egyesület elnöke
- Horváth Zoltán - függetlenfilmes
- Vörös András - a Szombathelyi Televízió operatőre


A film kategória díjazottjai:
Közösségi különdíj - Rum Kastély EGYMI: Ha 8 fiú horgászik
Adaptációs különdíj - Rudi Máté: Reggel 7-kor
Kreatív helytörténet különdíj -  Gór Filmes Műhely: A Guary kincs nyomában

1. hely - Darányi Arnold: Eső
2. hely - Szabó Stefánia: Epilógus
2. hely - Gór Filmes Műhely: Fekete
3. hely - Rum Kastély EGYMI: A kastély titka


Fotó kategória díjazottjai:
Különdíj - Kelemen Adél: Az idő múlása (Kőszeg)
Különdíj - Sopár Adrián: Ősz (Kiszsidány)
Különdíj - Kulcsár Bálint: Fel is út, le is út... (Rum)

1. hely - Sávoly Dorina: Árnyjáték (Szombathely)
2. hely - Németh Izabella: Repülj velem (Gór)
2. hely - Suhajda Erik: Kísértetkastély (Kemenessömjén)
3. hely - Németh Laura: Dermesztő meleg (Gór)
3. hely - Kéri András: Radó feketén fehéren (Répcelak)

TOP

közösség

további frisss

lap tetejére