Babos újra döntős párosban

MTI, M4 Sport • 2019. január 24., csütörtök •
Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic címvédőként győzött az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének elődöntőjében.

A második helyen kiemelt Babosék ellenfele az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske volt, akiket - a verseny honlapja szerint - két szettben győztek le szerdán, 1 óra 21 perc alatt. Babos, aki az ötödik Grand Slam-döntőjére készülhet női párosban 50-50%-os statisztikával büszkélkedhet, ami az eddigi négy finálét illeti. Öt évvel ezelőtt Mladenoviccsal, majd 2016-ban a kazah Jaroszlava Svedovával kikapott Wimbledonban, tavaly Mladenoviccsal győzött Melbourne-ben, majd vereséget szenvedett a US Openen. A címvédő kettős ellenfele a magyar idő szerint pénteken 6 órakor kezdődő fináléban a Samantha Stosur, Csang Suaj ausztrál-kínai páros lesz.