Röplabda csoda Érden: Magyarország-Törökország 3-0

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Hornyák Emőke • 2015. szeptember 10., csütörtök •
Ma este, az Európa Liga döntőjében, Érden játszott a magyar női röplabda válogatott. A frisss.hu online tudósított a meccsről, melyen csoda született, a mi lányaink noha végig szoros küzdelemben, de magabiztos 3-0-ás győzelmet arattak.

Magyarország - Törökország 3-0 (25-23, 25-23, 25-21)

A 20.25 - A visszavágó vasárnap lesz Izmirben.

19.50 - Itt a harmadik játszma, a második szett fél óráig tartott, hajrá lányok, fejezzük be gyorsan! Ez a játszma is végig nagyon küzdelmes volt, és a lányok, valamint a közönség is fantasztikus volt, 25-21 lett a vége, ezzel pedig 3-0-ás magabiztos győzelem született Érden.

19.10 - Kezdődik a második szett, az első 40 percig tartott.  Ez a játszma is nagyon szoros, 10-10, majd 12-12 és 14-14 az állás. És talán megint a legjobbkor vesszük át a vezetést, 20-18, aztén 21-19, ez a kétpontos fölény éppen elég volna a szett végén is. Mondom én, erre a törökök kiegyenlítenek, 21-21, aztán 23-23. Játszmalabda, 24-23! És ez is sikerült, 25-23, már 2-0-ra vezetünk.

18.35 - Kezdődik az első játszma. Végig fej-fej mellett haladnak a csapatok, de most a törökök vezetnek, 12-13 az állás. Aztán néhány perccel később, 19-18-nál már mi vezetünk. Óriási a hangulat, kiválóan játszanak a lányok. Fordul a kocka, 20-21 oda, majd már 23-21, de már újra a magyarok javára. 24-22, játszmalabda! És igen, 25-23-ra nyerjük az első szettet!

18.30 - Jönnek a lányok, és a Himnuszok.

A meccs előtt Jan De Brandt, a magyar válogatott belga szövetségi kapitánya azt hangsúlyozta, hogy annak ellenére, hogy fináléba került a csapat, továbbra is csak az eredményes Európa-bajnoki felkészülés egy lépcsőfoka. „Képesnek tartom a lányokat arra, hogy visszavágjon a törököknek a csoportkörben elszenvedett két vereségért és elhódítsa a kupát. Nagyon örülök annak, hogy Érden játsszuk a találkozót, hiszen ez már gyakorlatilag hazai pályának számít. Itt zajlott a felkészülés nagy része, s itt játszottuk a mérkőzések zömét is.”

18. 25 - A Törökország elleni döntőn a következő tizenkét játékosra számíthat Jan De Brandt szövetségi kapitány: Dobi Edina (center), Horváth Dóra (ütő), Kötél Dóra (liberó), Kötél Zsanett (feladó), Liliom Rita (ütő), Pallag Ágnes (ütő), Sándor Renáta (ütő), Szakmáry Gréta (ütő), Széles Petra (center), Szombathelyi Szandra (ütő), Tálas Zsuzsanna (feladó), Vacsi Evelin (center).

18.20 - Az M4 Sport televízió csak felvételről adja a találkozót, 21 órától, ám a frisss.hu weboldalon ÉLŐben követhetik nyomon az eredmény alakulását.

18.15 - Jó estét, kellemes és izgalmas sportélményt kívánok minden kedves röplabda-rajongónak! Hamrosan kezdődik az Európa Liga döntője!