Papírforma eredmény született

• 2020. szeptember 20., vasárnap •
Kikapott a cívisvárosban vívott NB I-es bajnoki mérkőzésén az SZKKA annak ellenére, hogy az első félidőben a szombathelyiek diktálták a játék ritmusát.

Remek kezdés és még annál is nagyszerűbb folytatás jellemezte Marosán György lányainak játékát Debrecenben. A sok hazai hibát kíméletlenül kihasználta az SZKKA, aminek eredményeként már 5-tel is vezettek a vasiak. Szünetig 2 gólt faragott hátrányán a DVSC SCHAEFFLER csapata, így 12:15-ös állásnál vonultak öltözőikbe a felek.
Fordulást követően egy ideig még őrizte 3-4 gólos előnyét az SZKKA, azonban éledezni kezdett a Debrecen, a Szombathely pedig elveszítette a meccs ritmusát. Egyenlített, majd a vezetést is magához ragadta a házigazda. Megtört a vasi alakulat, a DVSC pedig 26:22-re elhúzott, és innen már nem volt visszaút. A vége 8 gólos vasi vereség lett.

DVSC SCHAEFFLER - Szombathelyi KKA 32-24 (12-15)
Hódos Imre Sportcsarnok, K&H Liga 5. forduló

SZKKA: Tomasevics - Orbán , Agbaba 1, Gorilszka 5, Pődör R. 2, Bandelier 9, Wald 3 Csere: Csapó (K), Mayer 1, Horváth 2, Virág 1, Pődör B., Varga N., Szendrei

Kép: szombathelyikezilabda.hu, Gurbán György/dehir