NBA: GSW a bajnok, Iguodala az MVP!

SzR-nso.hu • 2015. június 17., szerda •
Golden State Warriors – magyar idő szerint ma hajnali hat óra után pár perccel - Clevelandben szerezte meg a negyedik győzelmet, és ezzel elhódította az NBA bajnoki címét. Aki látta, tudja, hogy fantasztikus hat meccsen vagyunk túl, és sajnos nem lesz hetedik!

A GSW a nagydöntő hatodik meccsét szinte végig kézben tartva, 105–97-re legyőzte a LeBron James által fémjelzett clevelandieket. A hat meccsből álló finálé legértékesebb játékosának (MVP) Andre Iguodalát választották. Érdekesség, hogy a clevelandi LeBron James pályafutása során negyedszer vesztett el nagydöntőt – kettőt a Cavaliersszel, kettőt pedig a Miami Heattel.

Azok után, hogy 2–1-re vezetett a Cavaliers és mindenki arról beszélt, hogy mennyire nem találja magát a Warriors, Curryék összekapták magukat és sorozatban három mérkőzést nyerve érvényesítették a papírformát. Ezen a találkozón nagyon tudatosan és nagyon koncentráltan játszottak végig, bár a második negyedben lelassította őket a hazai csapat, ezt leszámítva az ő akaratuk érvényesült – hibákba hajszolták a Cavst, ezeket pedig a Curry-Iguodala-Green háromszög segítségével ki is használták. A harmadik negyedben 15 ponttal léptek meg, a hazaiak pedig csak az utolsó percben hozták vissza a halovány reményt, amikor J. R. Smith sorozatban három triplát pörkölt be pillanatok alatt. A csoda végül elmaradt, így negyven év után először ünnepelhet bajnoki címet a Warriors.

Iguodala az MVP. A negyedik meccs után már többen megemlítették, hogy amennyiben bajnok lesz a GSW, el kell gondolkodni azon, hogy Steph Curry vagy Andre Iguodala volt a legértékesebb játékos – Curry ötödik meccsen beszórt 37 pontja után viszont már egyértelműbbnek tűnt a helyzet. Ezen a találkozón mindketten jól játszottak ismét (Iguodala 25 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz, Curry 25 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés), a Bill Russell trófeát azonban előbbi kapta – azt nem lehet mondani, hogy érdemtelenül, hiszen hatodik emberből kezdővé és vezérré lépett elő.

NBA, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 6. MÉRKŐZÉS
Cleveland Cavaliers–Golden State Warriors 97–105 (15–28, 28–17, 18–28, 36–32)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Golden State javára.

A Cavaliers legjobb dobói: James 32/6, JR Smith 19/12, Mozgov 17
A Warriors legjobb dobói: Iguodala 25/9, Curry 25/9, Green 16/6