Megbékélni, de nem felejteni - az '56-os Wittner Mária versekkel állít emléket bajtársainak

• 2021. június 27., vasárnap •
Az ŐrvidékHáz Irodalmi Műhelye Wittner Mária Hagyaték című könyvének bemutatójára várja az érdeklődőket július 1-jén, csütörtökön 17:30-kor.
Megbékélni, de nem felejteni - az '56-os Wittner Mária versekkel állít emléket bajtársainak

Wittner Mária - Simon András grafikáival megjelent - verseskötete kiváló bizonyíték arra, hogy egy-egy költeményt nem csak a szokott módon lehet megközelíteni, értékként kezelni. Az itt olvasható versek mély gondolatokról árulkodnak, ajánlva minden jóérzésű honfitársának, akik a XX. század viharos évei után csendességet kérnek a Mindenhatótól.

Egy életszakasznak, egy korszaknak, a bajtársaknak emléket állító szerző ezzel kíván lelki megbékélésre találni, de sohasem felejteni…

Wittner Mária (1937) a forradalom alatt Budapesten részt vett a VIII. és IX. kerületi fegyveres harcokban, november 4-én megsérült. 1958-ban első fokon halálra, 1959-ben másodfokon életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték. 1970-ben szabadult. 1990-től a POFOSZ kegyeleti és szociális elnökhelyettese. 1991. október 23-án a Magyar Köztársaság Nagykeresztjével tüntették ki. A közvélemény a rendszerváltás óta ismerhette meg jobban. Számos interjújával, dokumentumfilm-szerepével az egyik leghíresebb ’56-os lett. Nyilatkozataiból megismerhettünk egy rendkívül viszontagságos életutat, és láthattuk, hogy

ha kellett, elszántan védelmezte a volt felkelők és más ’56-osok érdekeit mindenfajta igazságtalansággal szemben.

Hiteles személyiségével síkraszállt a történelemhamisítás ellen.

Simon András grafikusművész hite szerint minden művész hivatása, hogy pozitív életenergiával töltse fel azokat, akiknek javára a tehetségét kapta. Erre törekszik. Munkássága központjában az ember és az Isten kapcsolata áll. Afrika kivételével minden földrészen volt
már kiállítása.

Wittner Mária Hagyaték című verseskötetének illusztrálása nagyon megtisztelő, szép feladat volt a számára.

A versek drámai tartalma mélyen megérintette.

A kötetet július 1-jén, csütörtökön ismerheti meg a közönség, bemutató 17.30-kor az ŐrvidékHázban, Szombathely, 11-es huszár út 40.

Köszöntőt mond: Dr. Székely János szombathelyi megyéspüspök, Dr. Kövér István, a Recski Szövetség Nyugat-dunántúli Szervezet elnöke, a Magyarok Világszövetsége Vas Megyei Szervezetének elnöke.

A szerző beszélgetőtársa: Horváth Csaba a Polgári Egyesület Szombathelyért elnöke. Közreműködik: Jankovics Zoltán hegedűművész, Károly Bálint drámapedagógus.


 

közösség

további frisss

lap tetejére