Amatőr kosárlabda: Egyetlen pont döntött a fináléba jutásról

Frisss • 2017. május 18., csütörtök •
A végletekig kiélezett mérkőzésen dőlt el a továbbjutás sorsa.

A hajrájához ért a Város-városkörnyéki Bajnokság rájátszása. Az már kiderült, hogy a döntőbe a 9700.hu Ingatlan együttese jutott, míg a Vasi Kosár Klub a bronzéremért küzdhet.

Felsőház 1-4. helyért:

9700.hu Ingatlan - Vasi Kosár Klub
37-36
(11-8, 7-13, 9-6, 10-9)

A két győzelemig tartó párharcot 2-1 arányban a 9700.hu Ingatlan nyerte.

Az első perctől az utolsóig szoros, kiélezett mérkőzést láthattak a szép számban megjelent nézők. Hazai oldalon az első negyedben Kiricsi és Jarosevits szerezte a pontokat, míg a túloldalon szinte mindenki hozzátette a magáét. A második játékrészben Csiszár triplája növelte a hazai előnyt (14-8), majd egy Balogh-Vig vezette 13-0 rohammal átvette a vezetést a Vasi Kosár Klub a negyed vége előtt. Ezen még kozmetikázott a vendéglátó a nagyszünetet megelőzően. A harmadik negyed első három percében csak hazai, második három percében csak vendég kosár esett, váltották a vezető szerepet a csapatok, majd a 10 perc végén újra 9700.hu-s pontokkal egállal álltak a felek 30 perc játék után. Kutasi tripláival meglépett a VKK a negyed közepére (35. perc 29-34), de az egyre parázslóbb mérkőzésen nem hagyta magát a tavalyi ezüstérmes és 1 perccel a vége előtt már ők vezettek (39. perc 37-34). Izgalmas végjátékban, 6 másodperccel a vége előtt 1 pontos hátrányban még támadhatott a vendég csapat, azonban nem sikerült kosarat szerezniük. Így a 9700.hu Ingatlan a döntőbe jutott, a Vasi Kosár Klub pedig a 3. helyért játszhat.

Utóbbi 2017. 05. 27-én 9.15-kor, előbbi 11 órakor a Brennerben. Mindkét csapat még várja az ellenfelét.