Williams góljával: Haladás - Békéscsaba 1-0

Szita Róbert tudósítása • 2016. április 09., szombat •
A kiesés rémétől fenyegetett viharsarkiak ellen kellett ma este bebizonyítania a Haladás labdarúgóinak, hogy nem véletlen a két csapat közötti jelentős pontkülönbség. Sikerült, s ezzel továbbra is versenyben van a dobogós helyezésért. A soproni stadionban történteket online közvetítettük. Fotónk a decemberi, Rohonci úti meccsen készült.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás - Békéscsabai ELŐRE SE 1-0 (0-0)
Sopron, 1187 néző

94' - Vége a meccsnek, de előtte még Birtalan is mindent megtett, hogy egyenlítsen, de Király az király. GYŐZELEM!!!

90' - Jön a ráadás, nem kevesebb, mint 4 percet hosszabbít a játékvezető.

87' - Megint Punosevacz veszélyeztetett, de most fejjel. Király Gáboron azonban ez alkalomal sem fogott ki.

79' - Martinez lőtt az oldalhálóba.

77' - Punosevacz lőtt fölé.

74' - Ötödik szögletét rúgta a vendégcsapat. És ennyi.

69' - Király hárította Laczkó lövését.

65' - Annak ellenére, hogy tavaszodik, mégis őszies az idő, a játékosok is egyre inkább besárgulnak, az utóbbipercekben Birtalan, majd Halmosi is kapott egyet.

57' - Jánvári és Punosevacz ütközött, hiába reklamáltak a szombathelyi szurkolók nem a piros, hanem a sárga villant.

56' - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, WILLIAMS! Vezet a Haladáááááás, 1-0!!!! Németh Márió ugrott ki remekül, majd a kapus mellett középre adott és a kiválóan érkező David Williams gurított a hálóba.

46' - A Haladás indította útjára a labdát. A vendégek cseréltek, Viczián helyett Birtalan futott ki.

Szünet. Egy kis statisztika: a Hali 41, a Békéscsaba 34 támadást vezetett, ennek ellenére a liláknál egy kevéssel többet volt a labda (49-51%). Mindkét capat 1-1 szögletet végezhetett el, kapura tartó lövést a szombathelyieknél 1, a csbaiaknál 2 esetben jegyezhettünk fel.

45' - Vége a első játékrésznek.

43' - Viczián lőtt, de Király magabiztos.

34' - Megint Gaál veszélyeztetett, de Polekszics bravúrral hárított.

29' - Takács P. lőtt kapu fölé.

27' - A békéscsabaiak ívelhették be a meccs első szögletét.

26' - Schimmer-Halmosi-Gaál volt a labda útja, a csatár alig lőtt a jobb felső sarok mellé.

20' - Gaál lőt kapura, de megint beleléptek a csabaiak.

18' - Gaál-Halmosi-Iszlai volt a labda útja, a lövést azonban blokkolták.

16' - Laczkó cselezgetett a Hali büntetőterületénél, de mentett az egyik zöld-fehér védő, így Király magabiztosan szedte fel a játékszert.

11' - Fabio ívelt fel egy szabadrúgást, de ennyi.

8' - Németh Márió lépet volna ki, ám Takács P. lerántotta, jár a sárga!

5' - A ,,hazaiak" fehér-zöldben, a vendégek naná, hogy lilában szerepelnek.

1' - Elindult a labda 90 perces útjára, Karakó Ferenc adta meg a jelet, a lilák kezdtek.

A Hali a hatodik, a csabaiak a sereghajtó 12. helyen vágnak neki a 90 percnek, A Hali már biztosan NB I-es marad, sőt még a dobogóra is odaérhet, de a vendégek helyzete sem reménytelen. Szóval lesz tétje a meccsnek.

Haladás: Király - Jánvári, S. Wils, Schimmer, P. Bosnjak - T. Wils, Iszlai, Németh M. (Medgyes 83')- Gaál, Williams (Martinez 70'), Halmosi (Popin 92')

Békéscsaba: Polekszics - Piermayr, Vaskó, Damjanovics, Guaru - Fabio, Spitzmüller, Takács P. (Paukner 75'), Laczkó - Viczián (Birtalan 46'), Punosevacz

17.55 - Most már ne menjenek messzire, mert pár perc múlva kezdődik a meccs. Itt vannak a kezdőcsapatok.

Mészöly Géza vezetőedző várakozásairól ITT már olvashattak.

17.45 - Jó estét és Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.