Söprés és döntőbe jutás: Falco - Körmend 88-84

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Hornyák Emőke és Tóth Arnold • 2017. május 30., kedd •
A vasi klasszikus harmadik felvonása is végig izgalmas csatában a Falcóé lett, így 5 év után újra döntős a szombathelyi csapat!!!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 88–84

(25–26, 28–23, 22–18, 13–17)

Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző
V.: Benczur T., Hegedűs T., Ádám J. (Várhalmi Zs.)

Falco: Govens 21/3, Váradi 12/6, Barham 4, Pustahvar 12/3, Tóth N. 2. Csere: Medford 18/2, Zigeranovic 14, Bognár 2, Simon 3/3.

Körmend: Petty 7/3, Gibbs 18/6, Smith 12, Kromah 23/9, Allen 14. Csere: Ferencz 2, Csorvási 8, Németh Á. -.

Kipontozódott: Barham (33. perc), ill. Csorvási (30. perc), Smith (35. perc).

A párharc végeredménye: 3-0 a Falcónak.

4. negyed vége: 88-84!!! A Falco 3-0-val vette az elődöntőt és ezzel bejutott a kosárlabda-bajnokság döntőjébe, az ellenfél az Alba-ZTE meccsen dől el, de leghamarabb pénteken.

1 perccel a vége előtt, Kromah tripla: 87-84.

2 perc an már csak hátra: 85-81 még mindig.

3 perc van vissza, amikor Govens révén 85-81.

4 perc van hátra, amikor Tóth Norbert szabálytalankodott, Kromah pedig kiegyenlít, 81-81.

5 perccel a vége előtt: Petty csökkenti a hátrányt minimálisra, 81-79.

Nemcsk a két csapat játékosainak, de a játékvezetőknek sem könnyű ez a meccs, még az a szerencse, hogy a szombathelyi cséká nyugodt, 79-71. Kromah...a körmendiek nem adják fel, 79-77!!! Medford büntetpi hibátlanok, 81-77. Sok a fault, Csorvási után Smith is kipontozódott, 81-77 áll az eredményjelzőn, amikor 5'46" van hátra.

3. negyed: a vendégek, Smith révén fél perc alatt kiegyelítettek, 53-53. Pustahvar tripla, ez már az ötödik sárga-fekete hárompontos volt, 56-55. Govens is hozzászólt, 61-57. Medford triplája nagyon kellett, mert igencsak felzárkózott a Körmend, 64-60. Smith kosarával újra a Falco nyakán a Körmend, 68-65. Ez a negyed elég vontatott volt, de ez is a Falcóé, 75-67.

2. negyed: Medford révén először vezet a Falco, 27-26!!! Fej-fej mellett haladnak, 35-35. Medford-tripla, Kromah-dupla, majd Váradi-tripla 41-37. Zigeranovic átlagon felülit nyújt, már 12 pontos és most leült pihenni, 46-40. Govens félelmetes triplát szór közben, épp, amikor lejr a támadó idő, 49-44. A körmendi tripla miatt még semmi nem dőlt el, 53-49.

1. negyed: az első pontokat Kromah szerezte, majd Barham egalizált, 2-2! Smith révén megint jobban kezdenek a körmendiek, majd Tóth Norbert pontjai, 4-7. Kromah jól játszik, már 6-12. Zigeranovic és Petty kosárváltása, de Govens is betalál, 15-18. Szoros a negyed, 25-26.

17.59 - A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham,  Pustahvar, Tóth N., a körmendieknél az 5 amerikai kezd.

A tét, hogy véget ér-e az elődöntős párharc vagy pénteken Körmenden következhet a ne4gyedik csata?!

A meccs előtti Váradi Benedek- és Bognár Kristóf-féle várakozásokról a klub honlapján már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P.

A párharc állása 2-0 a Falco javára, a szombathelyi csapat még mindig hibátlan hazai környezetben.

17.55 - Jó estét és kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.