Hazai vereség kézilabdában: Haladás VSE - Budaörs KC 19-21

Szita Róbert • 2015. április 19., vasárnap •
Csúcsrangadót rendeztek a női kézilabda NB I/b csoportjában. A Haladás VSE a tabella 2.helyén álló Budaörs KC csapatát fogadta. Az első félidőben 15 percen keresztül nem dobott gólt a zöld-fehér csapat, de a szünetre magukhoz tértek Bölöni Roland lányai és 9-12 volt az állás 30 perc után. Aztán a 37. percben kiegyenlített, majd a 41. percben már a vezetést is átvette a hazai csapat, sőt a 43. percben már három volt a különbség (18-15). Ezt követően azonban érthetetlen dolog történt, Puklerék újra 15 percen keresztül nem dobtak gólt és ez megbosszulta magát. Hiába védett bravúrosan Simona Hajduk, vereség lett a vége.

60' - Vége a meccsnek, óriásit küzdött mindkét csapat, de a vendégek győztek, 19-21 lett a vége!

59' - Sajnos Mayer csak szépíteni tudott. Érthetetlen, hogy ebben a félidőben is eltelt 15 perc úgy, hogy egyetlen góét sem dobtak a zöld-fehér lányok.

56' - Újra az ellenfél vezet, 18-19, sőt még meg is toldja eggyel. 13 perc óta nem dobtunk gólt. Bölöni Roland időt kér 18-20-nál. Reméljük, nem későn!

55' - Ezt már nem lehetett büntetlenül megúszni, kiegyenlítettek a vendégek, 18-18.

52' - Nem sikerül a gólszerzés, már közel 10 perce nem vettük be az ellenfél kapuját, most Gaylhoffer hagyta ki a helyzetet.

50' - Már percek óta nem dobtunk gólt, Bölöni Roland időt is kér.

48' - Kettős emberhátrányban vagyunk, de Simona Hajduk véd a kapuban, marad a 18-17.

47' - Szendreit kiállítják, a vendégek zárkóznak, 18-17.

43' - Simona Hajduk fantasztikusan véd, Szendrei Barbara pedig szenzációsan fordul le, és immár a harmadik gólját szerzi, 18-15.

41' - Debreczeni Luca révén először vezet a Haladás, 16-15!

40' - Hétméteresek sorozatát látjuk most, hol a Haladás, hol a Budaörs lőhet büntetőt, de Simona Hajduk tud csak büntetőt hárítani, 15-15.

37' - KIEGYENLÍTETT A HALADÁS! Utoljára 0-0-nál volt egál, most 13-13.

35' - Pukler kiegyenlíthetett volna, de kihagyta a kihagyhatatlant, az ellenfél pedig a hetest, 12-13.

32' - A második játékrész budaörsi góllal indul, de Mayer hétméteresből válaszol, 10-13.

Lefújják az első félidőt, 9-12-re vezetnek a budaörsiek. Még jobban össze kell szedni magunkat.

30' - Debreczeni Lucát kiállítják, most mi vagyunk emberhátrányban, de mégis Pukler Glória lő gólt, aztán megint jön a válasz, 9-12.

28' - Gaylhoffer Ildikónak odaütnek, vérzik az orra, áll a játék, a doki ápol, majd Mayer már a 4. gólját szerzi, 8-11.

27' - Mayer Maját szinte leütik, kiállítás. Most kellene közelebb zárkózni. Mayer 3. góljával szépítünk, 7-10.

Egy kis intermezzo, nem működik az eredményjelző. Áll a játék. Kézi időméréssel folytatódik a meccs.

25' - Pukler Glóriának nem megy ma, a sokadik helyzetét puskázza el. Ennek ellenére az ellenfél kér időt.

23' - Mayer Maja egy percen belül kétszer is szétszaggatja a budaörsiek hálóját, de erre is rögtön reagálnak, 6-10.

21' - Gaylhoffer egy nagyszerű indítás és lerohanás után újra betalál, 4-9.

19' - Császár Zsófia dobja a Haladás harmadik gólját, de sajnos nem lesz szorosabb a meccs.

17' - Gaylhoffer Ildikó révén a második gól is a budaörsiek hálójában. Erre is azonnal jött a válasz, 2-8.

15' - Megvan az első hazai gól, Szendrei Barbara emelt át a kapuson, óriási üdvrivalgás köszöntötte, kár, hogy hamar jött a válasz, 1-7.

12' - Hiába játszottak 2 percig emberhátrányban a budaörsiek, még mindig érintetlen a kapujuk.

10' - Rendkívül jól, nagyon keményen és szorosan védekeznek a vendégek. Nekünk viszont semmi sem sikerül, már 0-5.

6' - Még nem dobtunk gólt! Nagyon elhúzott a Budaörs, Bölöni Roland időt kér.

5' - Nagyon bekezdtek a vendégek, sajnos mi még nem találjuk a ritmust.

1' - Elkezdődött a meccs!  A vendégek kezében a labda, 22 másodperc kellett az első góljukhoz, 56 másodperc pediga másodikhoz, 0-2.

Most mutatják be a csapatokat. Először a vendégeket üdvözlik, majd jönnek a zöld-fehér lányok, óriási a hangulat, vastaps köszönti a mieinket.

A Haladás VSE kerete: S. Hajduk (K), Pukler, Bolfán, Mayer, Doncsecz, Csire, Tömő (K), Debreczeni, Mórocz, Gerencsér, Szendrei, Császár, Gaylhoffer, Pados

A budaörsiek csapata: Németh N., Ivanics, Földes, Andrási, Zsigmond, Szabó, Földes, karamus, Bárdi, kamuti, Szamoránszky, Györkös, Kiskartani, Wahid

Pár perc és kezdődik a rangadó, a nézők már gyülekeznek, mintegy százan már biztosan vagyunk.

Bölöni Rolandhoz odaléptem a meccs előtt és sok sikert kívántam neki, azt válaszolta, mindent megtesznek a győzelemért! Úgy legyen!

Nem jók az előjelek, a 16 órakor kezdődött junior meccset 2 góllal, 30-32 elveszítettük, de maradtunk a bajnoki tabella harmadik fokán.

Megkezdjük közvetítésünket. Köszöntöm az olvasókat, hajrá Hali!