Haladás: Nem sikerült győzni Berettyóújfaluban

Frisss - fotó: Bodorkós Máté • 2017. március 25., szombat •
Az élvonalbeli futsal bajnokság felsőházi rájátszásának második körében is vereséget szenvedtek a szombathelyiek.

Parádés meneteléssel sikerült elcsípni a Swietelsky-Haladás VSE együttesének az alapszakasz végén a hatodik pozíciót. Ennek eredményeképp a felsőházban folytathatta a küzdelmeket a zöld-fehér alakulat. Az Aramis elleni botlás után az MVFC-Berettyóújfalu gárdája várt Turzó József csapatára. A hazaiak az előző találkozón a Dunaújváros ellen győzedelmeskedtek.

A hosszú út rányomta a vendégek játékára a bélyeget, bár az első játékrészben még kiegyenlített félidőt láthatott a közönség. Az első félidő hajráját megnyomták a hazaiak, így 2-1 arányú előnnyel mehettek pihenni az MVFC futsalosai. A második játékrészben az eredménykényszer miatt jobban kinyílt a Haladás védelme és több hibát követtek el, amelyet a hazaiak könyörtelenül kihasználták. Ráadásul a vasi támadók a legnagyobb ziccereket is elpuskázták, így nem lehetett más a vége, mint vereség. A szombathelyiek 2 fordulót követően 1 ponttal állnak a tabella hatodik helyén.