Király Kupa: Haladás - Sopron 0-1

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2016. július 02., szombat •
A Haladás játszotta az idei Király Kupa nyitómeccsét, az ellenfél a Sopron csapata volt. Sajnos nem sikerült a döntőbe jutás, a vendégek Zamostny találatával szerezték meg a győzelmet.

A Szombathelyi Swietelsky-Haladás otthon akarja tartani a vándorserleget, a Vasas pedig címvédőként érkezett a 13. Király Kupára. Délután kiderül, kié lesz a díszes serleg.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – Swietelsky-Sopron 0-1 (0-0)

Haladás: Rózsa – Kovács L., Jagodics, Jancsó, P. Bosnjak – Overgoor, Tóth Má., Szőke, Tóth Ma – Gaál, Tihanyi
Csereként Lévai, S. Wils, Halmosi, Hegedűs, Iszlai, Szellák, Calvente, Rácz, Williams, Németh M. állt rendelkezésre. Jánvári, Schimmer és S. Ars sérült.

1' - mintegy 200 néző előtt, rekkenő hőségben kezdődött a meccs.

10' - az első percekben a soproniak birtokolták többet a labdát, de aztán szép fokozatosan feljött a Hali, de helyzet még egyik kapu előtt sem alakult ki.

15' - a hőség rányomja a bélyegét a meccs színvonalára, bár most egy hazai szöglet azt jelzi, nyerni akar a Hali.

22' - Gaál Bálint cselezgetett a 16-os környékén, de mielőtt lőhetett volna, becsúsztak a soproni védők.

23' - Tihanyi lőtt kapura, de a sporoni hálóőr védett.

30' - Vége az első játékrésznek, nem dőlt el még semmi.

32' - Nagy soproni helyzettel indult a második játékrész, de Rózsa hárított.

34' - Tóth Máté hagyott ki szinte ziccert 10 méterről.

40' - Enyhe hazai mezőnyfölény jellemzi ezeket a perceket, Szőke lőtt most fölé.

50' - Többet birtokolja továbbra is a Hali a labdát, de a fölény még mindig nem mutatkozik meg gól(ok)ban.

53' - Egy ellentámadás végén Zamostny Balázs lőtt Rózsa kapujába, 0-1!!!

56' - Tóth Martin egyenlíthetett volna, de Gelei védett.

60' - Vége a meccsnek, a vendégek győztek, a Hali 17.30-től a 3. helyért küzdhet meg.