Két pontrúgásból két hazai gól: Kaposvári Rákóczi – Haladás 2-0

szróbert • 2014. április 19., szombat •
Április 19-én az utolsó utáni esélyt akarta megragadni a sereghajtó Kaposvári Rákóczi a Szombathelyi Haladás ellen. A Haladás viszont az Európa-Liga indulást jelentő dobogóért küzd, így a zöld-fehérek is győzni szerettek volna. Mindkét csapat felvállalta a nyílt sisakos játékot, a Hali nem rohant neki a hazaiaknak, hanem kivárásra játszott, de most a hazai taktika vált be, a Rákóczi megérdemelten győzött a Hali ellen. Oda a dobogó?

A meccs előtt a somogyiak hátránya hét pont a még bennmaradó helyen álló Paks mögött. Az egykori Haladás-futballista, Selymes Tibor vezette gárda a tavasszal egy győzelem és négy döntetlen mellett két vereséget szenvedett, a nem túl veretes eredménysorban azonban figyelemreméltó, hogy odahaza tavasszal még nem kaptak ki. A mieink viszont az utolsó öt meccs közül négyet megnyertek, egy pedig döntetlenre végződött. Az őszi találkozón a Haladás 4-1-re verte a Kaposvárt, a két együttes között 25 pont a különbség. Érdekesség, hogy a vasiak utoljára 2009. április 28-án nyertek Kaposvárott, azóta egy döntetlen mellett háromszor is kikaptak.

Kaposvári Rákóczi – Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)
vezette: Solymosi Péter
Kaposvár: Antal B. – Okuka, Lebbihi, Diallo, Mulemo – Bőle, Florean, Balázs B. (Böjte 93’), Bank, Firtulescu (Addo 77’) - Kink (Murai 90’)
Haladás: Rózsa – Fehér, Guzmics, Tóth P. (Schimmer, 67’), Bosnjak – Simon, Iszlai (Medgyes 74’) – Hrepka (Gyurján 59’), Nagy G., Halmosi – Radó

5’ – Firtulescu fejelt alig fölé.
10’ – Erősen kezdett a Rákóczi, sokkal többet támad a hazai csapat.
13” – Diallo szabadrúgására mozdult Rózsa.
21’ – Sajnos góllá érett a Kaposvár fölénye! T. Kink szabadrúgása talált utat a Hali kapujába, 1-0!
29’ – Radó mesterien fordult le védőjéről, azonnal lőtt, de Antal a kapufa tövére tudta tolni a labdát.
32’ – Már azt hittük, hogy felébredt a Hali, de most Balázs B. tornáztatta meg Rózsát, újabb hazai szöglet lett a vége.
37’ – Nem tréfál a Rákóczi. Most a Florean-Kink páros került helyzetbe, de kihagyták az óriási helyzetet.
40’ – Firtulescu lövését hárítja Rózsa.
43’ – Hrepka került volna helyzetbe, de túl meredek volt az átadás.
A szünetben egyik mester sem cserélt.
52’ – A második félidő első helyzete is a hazaiaké, de Rózsa jól mozdult ki kapujából.
57’ – Újabb helyzetet úsztunk meg, T. King ballábas lövése szállt alig mellé.
63’ – Nagy G. került helyzetbe, de vitatható körülmények között feltartották, ő tizenegyest reklamált, a játékvezető viszont csapatkapitányunknak adott sárga lapot.
68’ – Bőle növelhette volna az előnyt, de Rózsa bravúrral szögletre hárított.
70’ – Kink tört előre, Bosnjak kézzel sodorta el a labdát, 11-es! A sértett észt, Kink ,,bepanenkázta” a büntetőt, 2-0!
77’ – Medgyes szép akciója végén átpasszolt a másik oldalra, de az érkező Gyurján fölé rúgta.
80’ – Radó szépen fordult le, a partjelző lest ítélt, ugyanakkor a tévéfelvételek alapján ketten is a támadóval egyvonalban helyezkedtek.
89’ – Ma semmi nem sikerül, megint Radó került gólhelyzetbe, de mellé pattant a labda.
90’ + 5’ – Vége a meccsnek, maradt a 2-0, megérdemelten nyert a Kaposvár.

Selymes Tibor: Ezzel a győzelemmel maradt némi esélyünk a bennmaradásra. Nagyon örülünk, hiszen az egyik legjobb formában lévő hazai csapat ellen sikerült megszerezni mindhárom bajnoki pontot.
Artner Tamás: Azt hiszem egy nagyon szerencsétlen gólt kaptunk az elején, az meghatározó volt, aztán nem kaptunk meg egy tizenegyest, ők viszont igen, így csak futottunk az eredmény után. Ma minden labda elpattant, rossz döntéseket hoztunk, de ma nekik sikerült gólokat szerezni.

Fotó: Meder István