Fradi három, Hali nulla: Haladás-FTC 0-3

SzR-HCs • 2015. április 18., szombat •
Ellentétes előjelekkel várta a Haladás és a Ferencváros a szombati zöld-fehér rangadót. A hazaiak Székesfehérvárott beleszaladtak a késbe, míg a a vendégek október 4 óta nem találtak legyőzőre az NB I-ben. A szegény embert az ág is húzta, hiszen hiába a sok sérült és az eltiltott, fegyelmi okokból még Fehér és Iszlai is kikerült a keretből, ugyanakkor a Fradinál mindenki, így a gólerős Böde és a villámgyors Varga is rendelkezésre állt. A papírforma érvényesült, a Haladásnak helyzete sem volt, így Böde (2) és Varga R. góljaival Haladás-Ferencváros 0-3. A Fradi őrzi 2. helyét, a Haladás viszont már csak a 14. helyen található.

Haladás-Ferencváros 0-3

Haladás: Gyürü – Schimmer, Bühler, Alcibiade, Devecseri (Czingráber 46’) – Gaál (Tihanyi 38’), Nagy P., Jancsó (Németh M. 82'), Jagodics, Halmosi – Radó
FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Mateos, Ramirez – Varga R., Busai (Lauth 79'), Gera (Gyömbér 74'), Somália, Lamah - Böde

90'+2' - Vége a meccsnek, teljesen megérdemelten győzött a Fradi, nagy a gond a Halinál.

85' - Szöglet után Lauth lőtt fölé.

70' - Lamah lőtt, Gyürü hárított

59’ – Böde cselezgetett, majd a lapos lövését Gyürü szedte fel.

51’ – Eldőlt a meccs, Varga Roland is beköszönt, 0-3!!!
46’ – Devecseri helyett Czingráber folytatta. Közben arról érkeznek hírek, hogy Szentes Lázár elhagyta a nézőteret.
Szakad az eső a szünetben.
45’+2’ – Vége az első félidőnek, szerintem elszálltak az esélyeink.
41’ – Radó próbálta bevenni Dibusz kapuját, de a játékszer fölé szállt.
32’ – Böde megint beköszönt: Busai kapura lövését még védte Gyürü, ám a leshatáron ólálkodó Böde nem hibázott, 0-2!!!
29’ – Kijött a Haladás a saját kapuja elől, de meddő támadásokat vezetnek Halmosiék.
22’ – Ramirez egyre beljebb lopta magát, aztán becsavarta, Böde pedig senkitől sem zavartatva könnyedén fejelt a kapuba, 0-1.
18’ – Thomas Doll ugyanazt megcsinálta, amit a múlt héten Szentes Lázár, vagyis elhagyta a technikai zónát, majd reklamált is, ám a német edzőt nem állították ki.
12’ – Dilaver vágta kapásból fölé a kipattanó labdát.
8’ – Radó Ellen szabálytalankodtak a vendégek védői, de Szabó Zsolt sípja néma maradt.
6’ – Böde csavart, a labda mellé szállt.
4’ – Az első szöglet, Lamah beadása azonban nem okozott veszélyt.
1’ – A Hali indította útjára a labdát.

A meccs előtt a Haladás vezetői Halmosi Pétert köszöntötték, aki 300. NB I-es meccsén léphetett pályára.