Győzelem: Puskás Akadémia FC – Szombathelyi Haladás 1-2

szróbert • 2014. április 04., péntek •
A Haladás újabb csapat jó szériáját törte meg. Artner Tamás csapata ugyanis a Újpest után a Puskás Akadémia együttesét is legyőzte. A mieink - mint ahogy azt már megírtuk - pontért utaztak a semlegesnek mondható helyszínre, ahol aztán Guzmics Richárd és Radó András góljaival, Czvitkovics találata ellenében megérdemelt győzelmet arattak. A Hali biztosan őrzi a negyedik helyet. A tudósítás az alábbiakban olvasható.

Nézőtéren biztosan nem várható rendbontás, hiszen a székesfehérvári aréna szinte kongott az ürességtől, viszont a játékosok és szakvezetők minden erőlködés nélkül megértették egymás hangját.
Puskás Akadémia: Hajduch – Guaru, Lorentz, Szekeres, Vaszicsku - Polonkai (Denkovic 67’), Tóth II. B., Czvitkovics, Szakály D. (Gallardo 72’), Tischler, Lencse
Haladás: Rózsa – Fehér, Guzmics, Tóth P., Bosnjak – Nagy I. G., Simon Á. (Szakály 46’), Németh M. (Gyurján 46’), Halmosi (Medgyes 92'), Iszlai - Radó
1’ – Mi indítottuk útjára a játékszert.
4’ – Nagy G. beadása után Halmosi pofozta kapura a labdát, de a lövés erőtlen volt.
11’ – Czvitkovics 30 méteres kellemetlen lövését biztosan szedte fel Rózsa.
15’ – Többet támadnak a ,,hazaiak”, ám a Hali fegyelmezetten védekezik, és jól kontrázik.
19’ – Iszlai remek kiugratása után Radó került gólhelyzetbe, de a kapus kicsit megijesztette és lábbal meg is zavarta, ezért aztán gólzsákunk mellé pörgetett. Óriási helyzet volt.
22’ – Halmosi kiváló szöglete után Tóth P. fejelt alig fölé. Ezek a percek a mieinkké.
29’ – Szakály lövést tolta mellé Rózsa.
33’ – Vezetünk!!! Radó mesteri szöglete után Guzmics mindenkinél magasabbra emelkedett és jól bólintott, 0-1!!!

42’ – Kiegyenlített a Puskás Akadémia! Czvitkovics fantasztikus lövése kötött ki Rózsa kapujában, 1-1!!!

43’ – Sokáig nem örülnek a felcsútiak, már megint mi vezetünk!!! Nagy G. beadása után Németh M. fejelte vissza a labdát, melyet Radó lövése követett, és már 1-2!!!
A szünetben Artner Tamás két poszton is változtatott. A megsérült Simon helyén Szakály folytatta, emellett a szokásos Németh M.-Gyurján váltás is lebonyolódott.
46’ – A hazaiak kezdték a második félidőt.
60’ – Meddő mezőnyfölényben játszik a ,,hazai” csapat, de mi vagyunk a veszélyesebbek.
63’ – Radó eldönthette volna a meccset, kitűnően lépett ki, jól cselezett, de az utolsó pillanatban kisodródott, így lövése kapu mellé ment.
71’ – Tóth Balázs letalpalta Szakályt, villant a piros, a Puskás tíz emberrel folytatja!
75’ – Radó szabadrúgása után az előrehúzódó csapatkapitány, Tóth P. fejelt kapura, de Hajduch fogta a labdát.
83’ – Meccslabda volt, de Halmosi mellé gurított.
93’ – Szekeres kiegyenlíthetett volna, de fölé vágta. Szerencsénk volt!
90’ + 4’ – Vége a meccsnek, az őszi 2-1 után most is mi győztünk ugyanilyen arányban, de idegenben! Szép volt fiúk!

Benczés Miklós: Azt hiszem, hogy a középpályán dőlt el a meccs. Két gólt összeügyetlenkedtünk, de a lehetőségeinket nem tudtuk kihasználni, Szekeres két gólhelyzete pontot kellett volna, hogy jelentsen számunkra. Guzmics és Iszlai révén nagyon kemény kézben voltak támadóink.

Artner Tamás: Úgy gondolom, hogy büszke lehetek a fiúkra. A végén ugyan nehéz volt, de sikerült megőriznünk az előnyünket. Nagy Gábor megmentett nekünk két pontot az utolsó pillanatban, azt hiszem megérdemelten győztünk. A védelmünk kiváló volt, Guzmics megint bebizonyította, hogy az egyik legjobb magyar belső védő.

Fotó: nso.hu