GYŐZELEM: Haladás - Paks 1-0

Szita Róbert - Hornyák Emőke • 2015. augusztus 15., szombat •
A paksiak ellen szerezte meg első hazai győzelmét a Szombathelyi Swietelsky-Haladás labdarúgó csapata. A frisss.hu-nak a meccs előtt nyilatkozó Mészöly Géza stabil védekezést és határozott támadójátékot ígért. Igaza lett, a meccset Németh Márió góljával teljesen megérdemelten nyerte meg a Haladás.

Szombathelyi-Swietelsky-Haladás - Paksi FC 1-0

Haladás: Király - Angyal, Jagodics, S. Wils, Bosnjak - Iszlai (Nagy P. 79'), T. Wils, Németh M., Halmosi (Gosztonyi 65') - Ugrai, Martinez (Popin 83')

Paks: Molnár P. - Kulcsár D., Gévay, Lenzsér, Szabó J. - Kővári, Bertus 8fröhlich 76'), Szakály D., Kesztyűs (Papp 46'), Bartha - Balázs Zs.

95' - GYŐZELEM! A HALADÁS TELJESEN MEGÉRDEMELTEN TARTOTTA OTTHON MiNDHÁROM BAJNOKI PONTOT: AKÁR TÖBB GÓLLAL IS GYŐZHETTÜNK VOLNA, DE MOST EGY IS ELÉG VOLT: SZÉP VOLT, FIÚK!!!

90' - 5 perc lesz a hosszabbítás.

88' - Popin lefejelte az előreívelt labdát Ugrai elé, aki a kapusba lőtt.

82' - Feljött a Paks, Király védte Bartha veszélyes lövését.

71' - Mesteri hazai szabadrúgás-kombináció végén S. Wils bánta, hogy együtt ugrott fel a labdát kibokszoló kapussal.

68' - Frissítenek a fiúk, még mindig nagyon meleg van.

66' - Újabb Hali akció végén T. Wils lő mellé.

63' - 3148 néző tapsolta meg Halmosi Péter teljesítményét, Gosztonyi helyettesítheti.

53' - Halmosit kell ápolni, de szerencsére nincs nagy baj.

46' - Csertői cserélt, Mészöly nem. Nincs is rá oka.

45' + 2' - T. Wils sistergős kapufája jelzi, a Hali bebiztosítaná a vezetést. Vége az első félidőnek, teljesen megérdemelten vezet a hazai csapat.

44' - Halmos tálal T. Wils elé, aki kapásból alig perdített a kapu mellé. Újabb mesteri akció.

40' - A Haladás uralja a játékot, a Paks vérszegény.

35' - Továbbra is agresszív labdaszerzés jellemzi a Hali játékát, a paksiak néha zavarodottan vágják ki a nézők közé a labdát.

31' - KAPUFA! És megint Németh Márió, szinte az alapvonalról emelte rá, de a felső léc mentett, JÁTSZIK A HALI!!!

29' - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!  MÁRIÓÓÓÓ, A VARÁSZLÓÓÓÓ! Halmosi szabadrúgása után nem tudtak felszabadítani a vendégek, Németh Márióhoz pattant a labda, aki kíméletlenül bevágta a felső sarokba, 1-0!!!

23' - A hőség miatt frissítő szünetet tartanak a csapatok.

17' - Ugrai-Halmosi akció végén újra a csatárhoz került a labda, de lövését Molnár P. felszedte.

15' - nagyon agresszív futballt játszik a Hali, a középpályások rengeteg labdát szereznek, most éppen egy ilyenből lőhetett kapura Martinez. A labda fölé szállt.

11' - Ugrai szerzett labdát, kicselezte a védőjét is, de a beadása célt tévesztett.

7' - Bartha révén most eljut az ellenfél Király kapuáig. A lövés azonban veszélytelen volt.

5' - Bekezdett a Hali, szinte csak a paksi térfélen pattog a játékszer.

1' - Elkezdődött a meccs, a Haladás indította útjára a labdát.

A meccs előtt Illés Béla és tóth Miklós köszöntötte a Debrecen elleni meccsen 100. NB I-es meccsét teljesítő Király Gábort.

-------------

17.58 - Érkeznek a csapatok, nagy taps köszönti a Haladás játékosait. Mészöly és Csertői is üdvözli egymást.

17.55 - Lassan, de biztosan érkezik a közönség is. Jelenleg mintegy 2 ezren lehetünk, de van még idő a kezdésig.

17.50 - Szinte ideális feltételek mellett kezdődhet a meccs, a hőség azonban még engedhetne a szorításából.

17.45 Itt vannak az összeállítások.

A Haladásnál nincs meglepetés, a pénteken megadott csapattal, vagyis a Király – Angyal, Jagodics, S. Wils, Bosnjak – Iszlai, T. Wils, Németh M., Halmosi – Ugrai, Martinez tizeneggyel kezd Mészöly. A kispadon Gyurján M. - Fehér, Devecseri, Nagy P., Gosztonyi - Medgyes, Popin kap helyet.

17.30 - Jó estét, Hali gólokban gazdag mérkőzést kívánok minden kedves sportrajongó olvasónknak. Fél óra múlva kezdődik az OTP Bank Liga 5. fordulójából a Haladás - Paks mérkőzés. Hajrá Hali!