Tovább robog az SZKKA-henger

hv • 2023. november 06., hétfő •
Egyszerűen megállíthatatlan a Vida-gárda az idei szezonban. Az NB I.B-s női kézilabda-bajnokság 9. fordulójában kilencedik győzelmüket aratták. Ráadásul nem is akárhogyan: magabiztos, kitűnő játékkal valósággal kiütötték a Komáromot.

A listavezető szombathelyiek semmit nem bíztak a véletlenre vasárnap este Tatabányán. A Komáromi VSE ideiglenes otthonában, a Földi Imre Sportcsarnokban az első perctől éreztették, hogy

ezen a napon a házigazdáknak semmi esélyük sincs a győzelemre.

Szinte alig kezdődött el a találkozó, amikorra már három góllal elhúztak Pálffy Annáék (4. perc: 1:4). Remek, szinte hibátlan védekezés és szellemes támadások váltották egymást, aminek eredményeként folyamatosan duzzadt a különbség (10. perc: 4:9, 20. perc: 6:16). Dicséretes, hogy Pődör Rebekáék ezután sem álltak le, pedig a találkozó gyakorlatilag húsz perc után eldőlt. A szünetre végül 11 gólos SZKKA-vezetéssel vonultak a csapatok (9:20).

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A 39. percben Szmolek Apollónia góljával már 15 volt közte.(10:25). A hátralévő húsz percben pedig már igazi örömjátékot láthatott a közönség Pődör Blankáéktól. Az eddig a mérkőzésig csupán egy vereséget számláló Komárom nem várt, nagy verést kapott. A Vida-lányokban nyilván kicsit ott munkált a dac is a tavalyi fiaskóért.

Örömteli, hogy több kiváló egyéni teljesítményt is láthattunk.

Csatlós Csenge 50% fölött védett (13/22), Kazai Anita (4/4) és Kulcsár Dorottya (5/5) minden lövése a hálóban kötött ki, a legeredményesebb ezúttal pedig Pődör Blanka volt 7 góljával. A meccset végül 19 góllal nyerte meg az SZKKA (16:35), megerősítve pozícióját a tabella élén.